Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elviselnétek ezeket a...

Ti elviselnétek ezeket a munkakörülményeket vagy lépnétek még időben és kilépnétek?

Figyelt kérdés

Minimálbérrel, 4 órában vagyok bejelentve, a többit borítékolják. Napi 10-12 órát dolgozok, a főnököm kijelentette, hogy a cégnél nincs munkaidő, vagyis ha 8-ra bemegyek dolgozni, nem jöhetek el fél 5-kor, mert baj lesz, így szinte minden nap 6-ig, fél 7-ig bent vagyok. Közben sokszor minősíthetetlen stílusban ordítozik, akkor is, ha ő b@_szott el valamit. Gyereket tervezünk, de így a gyed miatt, amit kapnék a bruttómat tekintve, nem tudunk belevágni.

Ha szólok neki, hogy jelentsen be teljesen, és megtagadja, akkor kénytelen leszek kilépni, csak akkor megint jön a munkakeresés kálváriája...

Ti mit tennétek ilyen esetben? Mi a megfelelő lépés ilyenkor? 2015-ben már szeretnék sülni, de ahhoz 2014-ben már kellene egy bejelentett munka, és félek, hogy nem fogok találni egyhamar.



2013. okt. 30. 07:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Na, a következő a tervem:

decemberben megmondom, hogy jelentsen be totálra, addig szépen aktualizálom a portfóliómat is, meg a cv-met, és küldöm bodog-boldogtalannak. Ha bejelent, maradok addig, amíg a majdani terhességem engedi, a gyed lejárta után úgysem jönnék vissza a túlórák miatt.

Ha nem jelent be akkor tipli lesz, de azonnali hatállyal, és sürgősen keresek mást.

Nav-nál nem mószerolom be a céget 2 ok miatt: a munkatársaim miatt és amiatt, hogy engem is megbüntetnének.

Egyébként érdekes a szitu, mert ma meg agyba főbe dícsér, hogy milyen jó vagyok, meg mondja hogy legyen jó kedvem. Gondolom eljutott az agyáig, hogy olyanért rótt meg ami nem volt jogos, és túllőtt a célon.

2013. okt. 30. 13:07
 12/15 anonim ***** válasza:

állást keresek én is éppen, és nézd csak mit találtam:

[link]

2013. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező terhesség után ha te mondasz fel elveszik egy csomó szabid, másrészt 3 év otthonlét után nagyon nem kapkodnak az emberért, még ha jó munkaerő akkor sem. Munkáltató csak azt nézi, hogy a gyerek állandóan beteg ha közösségbe kerül így táppénzen lenne vagy a kis tesó miatt menne csak oda.


Jobban jársz ha van hova visszamenni. Én előtte váltanék.

2013. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Remélem, ez csak egy vicc... Egy embernek (ne haragudj), hogy mehet le ilyen szinten az önbecsülése, hogy akár csak egy napnál is tovább ott marad egy ilyen helyen? Ha maradsz is, akkor is csak addig tedd, ameddig nem találsz bármilyen másik munkát.


Amúgy szerintem mennyire lesz könnyű a terhesség (ha összejön egyáltalán) ilyen szintű napi stressz mellett???

2013. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük:


"decemberben megmondom, hogy jelentsen be totálra, addig szépen aktualizálom a portfóliómat is, meg a cv-met, és küldöm bodog-boldogtalannak."


Sok sikert, december közepétől kb. január közepéig senki nem foglalkozik munkaerő-felvétellel. Egyébként meg: "grafikus, art director, fotográfus" -> bocs, de ezek szerint egyikhez sem értesz igazán.


"Ha bejelent, maradok addig, amíg a majdani terhességem engedi, a gyed lejárta után úgysem jönnék vissza a túlórák miatt."


Mert Te azt úgy képzelted hogy egy ilyen cégnél megtartják a helyed amíg te otthon elbabázol..:))))


"Nav-nál nem mószerolom be a céget 2 ok miatt: a munkatársaim miatt és amiatt, hogy engem is megbüntetnének."


Pontosan az ilyen rosszul értelmezett "betyárbecsület" miatt tudnak kiválóan prosperálni ezek a cégek, minimál bérköltséggel. Vagy Te azt hiszed, hogy fordított esetben a kollégáid melléd állnának? Ugyan, ébresztő.

2013. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!