Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti elviselnétek ezeket a...

Ti elviselnétek ezeket a munkakörülményeket vagy lépnétek még időben és kilépnétek?

Figyelt kérdés

Minimálbérrel, 4 órában vagyok bejelentve, a többit borítékolják. Napi 10-12 órát dolgozok, a főnököm kijelentette, hogy a cégnél nincs munkaidő, vagyis ha 8-ra bemegyek dolgozni, nem jöhetek el fél 5-kor, mert baj lesz, így szinte minden nap 6-ig, fél 7-ig bent vagyok. Közben sokszor minősíthetetlen stílusban ordítozik, akkor is, ha ő b@_szott el valamit. Gyereket tervezünk, de így a gyed miatt, amit kapnék a bruttómat tekintve, nem tudunk belevágni.

Ha szólok neki, hogy jelentsen be teljesen, és megtagadja, akkor kénytelen leszek kilépni, csak akkor megint jön a munkakeresés kálváriája...

Ti mit tennétek ilyen esetben? Mi a megfelelő lépés ilyenkor? 2015-ben már szeretnék sülni, de ahhoz 2014-ben már kellene egy bejelentett munka, és félek, hogy nem fogok találni egyhamar.



2013. okt. 30. 07:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mit keresel még ott????? Mi a szakmád?
2013. okt. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, be sem vagy jelentve...kirúg, mint a huzat, ha terhes leszel, akár valamilyen mondvacsinált indokkal, ez nem normális. Ha tényleg babát akartok, akkor kell előtte normális bejelentett 8 órás munkahely, hogy kapjál rendes juttatást. Mondjuk állj neki most keresni akármilyen munkát.
2013. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
grafikus, art director, fotográfus, ezek közül mindhármat aktívan művelem a cégnél, jelenleg kb. 2 ember munkáját végzem, mert sok a munka, de kevés rá az ember
2013. okt. 30. 07:57
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én már most keresgélnék és ha találnék valamit akkor lépnék innen. Akkor nincs köztes munkanélküliség.
2013. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajnos én tapasztaltam, hogy ilyen jellegő munkahely mellett nem lehet másik munkát keresni, hiszen még állásinterjúra sincs ideje elmenni az embernek. Szerintem hagyd ott, és ha megoldható, költözzetek el olyan helyre, ahol hamar találtok munkát.
2013. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Budapesten élünk. Igen, az a baj, hogy este 8-kor már senki sem interjúztat, és reggel 6kor se.
2013. okt. 30. 09:30
 7/15 anonim ***** válasza:

szep csendben jelentsd be a fentieket (munkaido be nem tartasa, fekete fizetes) a NAV-nal, majd miutan megtetted errol tajekoztasd a fonokot is, lehetoleg tobb tanu jelenleteben. fontos, fenyegetozni tilos, csak kesz helyzet ele allitani.


nem kotelezo mindent elturni egy munka miatt, az ilyen fonokok miatt olyan a munkaeropiac, amilyen.

2013. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én lelépnék, megkockáztatnám, hogy egy ideig nincs munkám, de ez az, amit nem csinálnék.

Így interjúra sem tudsz járni.

Búcsúajándékként pedig felnyomnám a NAV-nál, ez az a kategória, aki megérdemli.

2013. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
másik állást csak úgy tudsz keresni, ha szabad vagy. Menj még ma. Szerintem be sem vagy jelentve...
2013. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nav-hoz én nem mennék, mivel tudom, hogy van pl egyedülálló anya is a cégnél így neki és a gyerekének ártanék a legtöbbet, de én nem maradnék.
2013. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!