Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmernok vagyok, miert...

Villamosmernok vagyok, miert nem talalok munkat? 28 / f

Figyelt kérdés
BME-n szereztem a diplomam, beszelek angolul es nemetul felsofokon folyekonyan. Eddig dolgoztam call centerben 6 honapot, telefonos munkatarskent - egyszeruen nem talalok a szakmamban allast, ennyire telitett a piac? Budapesten keresek. 28 / f

2013. okt. 22. 16:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Figyu elöször gyere le a gyógyszerről mit szedsz frontint.

próbáld meg apránként abbahagyni .És akkor utánna lehet intézgetni külföldet.

2013. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nincs onbizalmam, felek kulfoldtol, nem szeretek egyedul lenni. A tanulas is nagyon nehezen megy, mert nem tudok rendesen koncentralni, mar evek ota, mivel mikor a konyv folott ulok, ilyen belso uresseget erzek magamban, amit nem tudok leirni, hogy milyen de nagyon rossz. Risperdal, Depakine, es Coaxil a kombinaciom jelenleg. Voltam pszichiatrian is mar.... A belso uresseget csak akkor nem erzem ha fizikai munkat vegzek, amugy szinte mindig, tanulasnal foleg. Az egyetem alatt sem buliztam, soha, nem eltem semmit, sokat diakmunkaztam kulonfele helyeken, mert akkor jol ereztem magam - nem volt meg az uressegerzet bennem.

Voltam interjukon is, de volt hogy elsirtam magam, de olyan is volt, hogy mondtam hogy annyit szeretnek keresni, amibol kijon az alberlet, kaja, meg heti 1-2 prostitualt.... oszinte voltam, de megjartam. Nem tudom mi tevo legyek, de nagyon el vagyok keseredve.

2013. okt. 24. 12:17
 23/34 anonim ***** válasza:

Hát erre nehéz mit mondani. Legalább egy állásinterjún tanulj meg viselkedni, és ne mondj ilyen hülyeségeket, hogy prostituáltra kell... Még ilyet nem is hallottam! Netto 200.000 Ft, és kész, egyetemmel nem leszel túlfizetve ezzel sem, de indulónak nem rossz. Aztán, hogy mire költöd, azt majd eldöntöd. A gyógyszerekről meg állj le! Olyan pszichológust vagy pszichiátert keress, aki meggyógyítani akar, ne olyat aki agyon gyógyszerezni. Járj terápiára, hogy nőjön az önbizalmad. De mindenesetre hidd le ezt neked kell leküzdened. Menj egy gépipari, autóipari gyárban dolgozni, akár több műszakban is. Nyilván nem mérnökként, de ne is a szalag mellé. Valahogy találd meg az arany középutat. Próbálj meg egy állásinterjún talpraesett lenni, olyan akit te is felvennél. Rajtad kívül senki nem fog tudni változtatni. Kérlek szedd össze magad és fejezd be az önsajnálatot.

Előző voltam.

2013. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Elegem van az egeszbol, hogy az egesz eletem szenvedesbol all, tanulas, meg munka, meg meg tobb tanulas. Mikor fogok elni? 60 eves koromban? Unom mar. Mindig kikozositettek akarhova mentem, rohogtek / rohognek rajtam az emberek. Az IQ-m sem tul magas. Raadasul nagyon magasra nottem, igy nagyon feltuno vagyok. Utalok pl. oltonyben maszkalni, foleg a fovarosban, mert ugy erzem mindenki engem bamul.

Egy gyarto soron jo lesz nekem. Ott nem kell emberekkel kontaktusban lennem.

2013. okt. 24. 13:07
 25/34 anonim ***** válasza:

"Raadasul nagyon magasra nottem, igy nagyon feltuno vagyok. Utalok pl. oltonyben maszkalni, foleg a fovarosban, mert ugy erzem mindenki engem bamul.

Egy gyarto soron jo lesz nekem. Ott nem kell emberekkel kontaktusban lennem."


Erről Kertész Ákos Makra című regénye jut eszembe.


Egyébként nekem is vannak hasonló gondolataim, én programozóként dolgozok, és nem sokat vagyok kontextusban emberekkel, egy gyárban többet lennék. Ja, és az átlag gyári munkás még jobban kiröhögne téged, mint az egyetemi évfolyamtársaid.

2013. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Miert rohogne ki a gyari munkas engem? Nem ertem.
2013. okt. 24. 13:33
 27/34 anonim ***** válasza:
Kedves kétdező,nem vagy véletlenü diszelxiás?Csak a tanulás nehhézségeid miatt kérdezem,ráadásul,ha nem kezelik és amikor mi voltunk sulisok tojtak erre,el volt intézve "Pistike hülye és kész".(tudom ma meg sokan visszaélnek vele,mielőtt valaki ezen kezdene lovagolni).Csak erre az évek folyamán rárakódik még egy csomó piszcihátriai jellegű betegség,mert az ember folyton hülyének érzi magát a többiekhez képest,stb,stb.Tapsztalatból beszélek...:(
2013. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Neked külföldön a helyed.

De a gyógyszerekről állj le

2013. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

gyogyszer helyett inkább igyál persze ésszel

Kohászok azok ha jól tudom sörösök

gépészmérnökök a bort szeretik

villanymérnökök azok meg sztem mindenivók.

gyógyszert azt ne..

2013. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Tehát lényegében az, hogy villamosmérnök vagy lényegtelen, mivel az antiszociális, depressziós viselkedéseddel van elsősorban probléma nem azzal, hogy nincs gyakorlatod, vagy bármilyen baj lenne a végzettségeddel.

Ha képes voltál call centerben dolgozni, akkor máshol is menni fog. Csak az interjún viselkedj átlagosan, nem kell különösebben igyekezni, mert a papírjaid, képességeid alapján valahová fel fognak venni, mert a felsőfokú nyelvtudású, jelessel végzett villamosmérnök keresett ember. Sok piás csak elvégzi az egyetemet kettessel, a nyelvvizsgája a diplomája kiadásához "készült", de alig makog valamit. De ha hiányszakon végzett, felveszik. Téged meg pláne felvennének, csak ne prostikról beszélj, semmi közül hozzá mit csinálsz a szabadidődben, ha mégis kérdeznék, ne ilyen hobbikat mondj.

A gyártósorokat is nézd meg mielőtt dolgozol, mert egyes helyeken sokkal többet leszel emberekkel kontextusban, mintha mérnökként ülnél egy irodában.

Bár ha a fizikai munka megnyugtat, akkor végezd azt. Némelyik esztergályos jobban keres, mint egy mérnök.

2013. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!