Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmernok vagyok, miert...

Villamosmernok vagyok, miert nem talalok munkat? 28 / f

Figyelt kérdés
BME-n szereztem a diplomam, beszelek angolul es nemetul felsofokon folyekonyan. Eddig dolgoztam call centerben 6 honapot, telefonos munkatarskent - egyszeruen nem talalok a szakmamban allast, ennyire telitett a piac? Budapesten keresek. 28 / f

2013. okt. 22. 16:12
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Koszonom a joszivu valaszokat, igen mosogatonak jelentkeztem. Mindig is szerettem a fizikai munkat. Remelem felvesznek es vegre dolgozhatok!! Mar alig varom.
2013. okt. 23. 10:34
 12/34 anonim ***** válasza:

Miért nem jelentkezel szakmai munkára kint?

Miért mosogatni akarsz BME-s diplomával?Ember Magyarország legjobb egyetemét végezted el.Miért nem becsülöd magad annyira,hogy szakmádban dolgozz?

Miért nem mész el gyakornoknak?

Mert ha most elmész mosogatni akkor ott is ragadhatsz a munkáltatók nem szeretik ha ez van a CV-dben sőt nagyon hátrány,próbálj meg gyakornoknak elmenni.

Hidd el mosogatni 1000 euróért nem nagy karrier abból nem lesz normális életed.

2013. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Mert soha nem akartam mernoknek menni, nem is erdekel az egesz. Bar az egyetemet 5-ossel zartam, sokat szenvedtem, azert is vegeztem ilyen keson. A szuleim neveltek igy, mivel elegge szegenyek vagyunk, azt mondtak hogy olyan szakmat kell valasztanom amibol meg fogok elni. Elmentem mernoknek, de nem szerettem... mar jo ideje gyogyszereket is szedek, mert depresszios lettem.
2013. okt. 23. 16:02
 14/34 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál arra, hogy behívtak-e már interviewra, vagy odáig se jutsz el.


Érdekes, hogy "5össel zártad", miközben több évvel elkéstél.

2013. okt. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Igen, behivtak interjura... de nem tudom magam olyan jol eladni, eleg visszahuzodo vagyok, nincs onbizalmam. Az igazsag az hogy meg csajom sem volt, szuz vagyok. Loosernak erzem magam.
2013. okt. 23. 19:04
 16/34 anonim ***** válasza:

Milyen szakirányra jártál?

Kötelező gyakorlatod nem volt? Valami jó arc tanár aki segít?


Ötössel végzett villamosmérnököket csak keresnek valahol, sokan alig bukdácsolnak végig és lesz állásuk.

BME állásbörzén jártál? Én is ott tanultam, nekem inkább az tűnt fel, hogy mindenhol gépészeket-villanykarosokat próbálnak összegereblyézni, én építős voltam, az a mai nagy magyar helyzetben tényleg nem kell sehová, de egy villamosmérnök?

Külföldön se mosogass, a diplomáddal is van esély elhelyezkedni, német nyelvterületre rendszeresen keresnek embereket. Minimum valami épületgondnok-gépész féleként biztos alkalmaznának, kint villanyszerelőként vígan meg lehet élni, esetleg tanulj még azt és hivatalosan is tudnak alkalmazni.


De ha inkább az a probléma, hogy hülyén adod magad elő az interjún és nem akarnak looser lámát alkalmazni, akkor gyúrj rá arra, próbálj csajozni, szerezz önbizalmat, csináljatok a barátaiddal (azok ugye vannak) önbizalomnövelő programokat, ismerkedj, gondolj arra, hogy jó vagy, a HR-es meg csak egy másik ember, nem harap.

2013. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kérlek ne sajnáltasd magad, hagyd ezt a depressziós vagyok dumát, és állja a lábadra.

Add be egy csomó helyre az önéletrajzod, vidékre is, és próbáld erősíteni az önbizalmad. Értelmes, fiatal srác vagy, nem lúzer, ezt fejezd be! A szüleidnek igaza volt, csak menj és szakmádba próbálj elhelyezkedni. Ne add lejjebb!

2013. okt. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%

Az,hogy depressziós vagy "csak egy duma",hülyeség.Mikor fogják már fel az emberek,hogy betegség???Mint ahogy a generalizált szorongás,stb is?

Amúgy hasonló helyzetben vagyok,nekem ELTE biológus diplomám van.Én is 29 éves vagyok,de semmit nem tudok beírni majd az önéletrajzmoba,nem mert egy szemét lusta dög vagyok,hanem mert a Nagyimmal vagyok otthon 5 éve ápolásin aki 24 órás felügyeletet igényel.Anyámnak nincs tesója,nekem sincs nem tudjuk kivel "megosztani" a felügyletet,anyum meg 12 órát melózik,hogy meg is tudjunk élni valamiből.Na ennyit erről.Szerinted én hol fogok kelleni dolgozni,ha a Mama meghal?:(

2013. okt. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Előző ő vagyok még,nekem sincs se barátom(lány vagyok),barátnők is lekoptak,mert ilyen "lúzerekre" senki se kiváncsi.Közben látom pl facebookon mások már családot alapítanak,karrierjük van,gyereket szülnek...
2013. okt. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Nem áldozhatod be az életed a nagymama miatt. Keressetek más megoldást. Te se azzal legyél elfoglalva, hogy magadat sajnálod! Menj dolgozni, még akkor is, ha a fél fizetésedet a mama ápolására fordítod! Neked a saját életedet kell élned. Mi van, ha a mama még él 20 évet? 50 évesen fogsz elkezdeni élni? Beszéld meg édesanyáddal, hogy a továbbiakban ketten fizessenek meg egy nénit (akár nyugdíjast, akinek jól jon egy kis mellékes), és menj kezdj el élni! Tudjátok, azért vagytok depisek, mert nincs aki kizökkentsen titeket a gödörből. De azért próbáljátok meg kezetekbe venni a sorsotok, mert a TI ÉLETETEK! Senki nem fogja helyettetek élni, csak kihasználnak titeket, ha hagyjátok!
2013. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!