Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek hogy a fizetésemet...

Mit tegyek hogy a fizetésemet megkapjam?

Figyelt kérdés
Vagyonőrként dolgoztam egy cégnél, ahol váltómmal 12-24 ben dolgoztunk. 4 munkagépből üzemanyag tűnt el amit mi nem vettünk észre a szolgálat alatt. Rendőrség kint járt nyomokat nem talált csak azt hogy az üzemanyag tartály tetején a lakat le van vágva és vissza lett szépen helyezve. A rendőrség még nem zárta le az ügyet de nincs nyom semmi. A munkáltató elküldött minket pedig még vállaltuk a hazugságvizsgálót is. 4 órában voltunk bejelentve akár tetszett akár nem és 12-24-36 órát dolgoztunk váltva. Most 1,5 havi bérünk van a főnöknél aki nem akarja kifizetni , bújkál, telefont nem veszi fel, hárít, linkeskedik és arra utal folyamatosan hogy a kárt ki kellett fizetni. A kár állítólag 130 ezer forint. A kettőnk fifzetése kb. 280 ezer. A szerződés szerint a munkabér 50% terhelhető. 4 órában vagyunk bejelentve. Akkor hogyan teheti el a fizetésünket.
2013. okt. 22. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Megszívtad, ezért kell fehéren dolgozni.

Ha 4 órában vagy bejelentve, akkor havi ~ 40 ezer jár. Ez messze nem fedezi a 130 ezres kárt.

2013. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8%
lépj tovább, nem tehecc semmit, imádkozz, hogy ne legyen további negatív fejlemény, karcold meg a kocsiját, de vigyázz a kamerákra
2013. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oké, hogy megszívtam de ha nincs még rendőrségi határozat arról, hogy mi vagyunk a hunyók akkor addig joga van nem kifizetni a bérem? jó akkor azt mondom neki fizess ki és ha azt mondják én okoztam a kárt akkor mi ketten a volt kollegával kifizetjük a 130 ezret de akkor ne az egész fizetést tartsa meg magának. És nem beszélve a cég biztosítása és felelőssége ilyenkor ? fordulhatok kamara felé ez ügyben?
2013. okt. 22. 10:33
 4/4 intrepid ***** válasza:
A kamara lófülét sem ér, csak a saját bevételeivel törődik, soha nem is törődött mással. A cégvezetőddel közöld, hogy pert indítotok a munkaügyi bíróságon, ahol esetleg más dolgok is kiderülnek. Ha tudod, fénymásold le a szolgálati naplót, ahol látszik, hogy nem csak 4 órát dolgoztatok naponta. Nekem bevált, kifizettek.
2013. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!