Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő mérnökként ez milyen...

Kezdő mérnökként ez milyen fizetésnek számít? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Pályakezdőként helyezkednék el, az első 3 hónapban bruttó 180 ezer ft-ot keresnék, majd 3 hónap után (azaz a próbaidő lejárta után) nőne.

Sokszor olyan összegeket hallani itt-ott, illetve a neten olvasgatva, hogy ahhoz képest ez alamizsnának tűnhet. Ugyanakkor a rokonaim között több mérnök is van, és az ő fizetésük se annyival nagyobb, hogy meg kelljen ijedni tőle (persze ők már nem pályakezdők).


Szóval, milyennek számít ez a fizetés? Kevés, esetleg átlagos? Sokat nem írok, mert tisztában vagyok vele, hogy az biztos nem. :)


Előre is köszönöm a válaszaitok.



2013. szept. 19. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Azért az sem mindegy, hogy milyen mérnök és hol / milyen cégnél. Pl. egy szoftvermérnöknek még pályakezdőnként is csekély pénz ez, míg egy környezetmérnök pályakezdőnek majdhogynem reális.


Összességében én azt mondanám, hogy 180 bruttó elég vérszegény, de kérdés, hogy mennyivel fog emelkedni próbaidő után a fizu, illetve mennyi lehetőséged van tapasztalatot szerezni és a szerzett tapasztalattal tudsz-e majd váltani.

2013. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon kevés. Tesóm hét évvel ezelőtt végezte el az egyetemet, akkor volt a Boschnál 300ezer bruttó a kezdő fizetése. És azóta ugye infláció is volt.
2013. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Autógépészként végeztem, de nem konkrétan ebbe az irányba helyezkednék el, hanem úgymond általános mérnökként.

Hogy mennyivel nő, azt konkrétan még nem tudni, gondolom elbírálják majd az első 3 havi teljesítményemet.


Amúgy vidéken, Kecskeméttől nem messze egy kisvárosban lenne a meló, egy pár száz főt foglalkoztató, angliai anyavállalattal rendelkező Kft-nél. Tapasztalatot lehetne szereznem szerintem (még ha nem is autós irányba), mivel azzal kezdenének, hogy elküldenek pár tanfolyamra, ami a munkához kell: angol tanfolyamra és valamilyen szoftver kezelési tanfolyama (nem tudom pontosan, milyenre, még ennyire nem mélyedtünk bele, de drága tanfolyam, az biztos).


2. válaszoló: a tesód milyen mérnökként végzett? Az a 300 ezer most kicsit letaglózott. A Bosch Pesten van, ugye? Mert úgy tudom, ott valamivel magasabbak a keresetek.

2013. szept. 19. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Villamosmérnökként végzett. Igen, Budapesten van a cég. Egyébként rendszertesztmérnöknek vették fel.
2013. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk azért az ingyen képzések mindjárt sokkal értékesebbé teszik azt a 180 bruttót.
2013. szept. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy ezzel együtt már tűrhető kategória?
2013. szept. 20. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha úgy nézed, hogy egy pár ilyen tanfolyam költsége akár havonta 100 ezrekre is rúghat, ha tényleg komoly és mind e közben te ugye "hasznos" munkát nem végzel, hanem MAGADAT képzed akkor mondhatni nagyon jó! Mert a cég szemszögéből rád költenek ilyenkor havi mondjuk 3 kilót és te - még - nem adsz vissza nekik semmit.


A tudást meg becsüld meg, mert azt akkor sem fogják már elvenni tőled ha amúgy eljössz a cégtől. Ezért nagyon jók ezek a belső képzések, mert nem egyszeri juttatás, hanem tulajdonképpen egy életre szól.

2013. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Br. 150e a diplomát igénylő állás min. fizetése, közalkalmazottként pedig a bértábla szerint.


Mérnökként 150e volt a kezdőm, próbaidő után megbeszélés szerint felment 180e-re (97e-et kaptam kézhez), fél évre rá leépítés volt kitettek.

Erdészeti segédmunkásként havi nettó 80e-150e közt kerestem, durván 110e-re jött ki az átlag. Benzinkutasként 10-12 napra kaptam nettó 120e-140e között.

Mezőgazdasági idénymunkásként napi 5e volt a bérem tehát havi n. 100e-150e a napok számától függően.

Mérnökként most n. 105e-et kapok.


Majdnem elfelejtettem voltam közmunkás is n. 38e-ért.

2013. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen hugyagyú pontozza itt a válaszokat?
2013. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. A lepontozást nem tudom, ki csinálja, én mindenkinek zöld kezet nyomtam. Valaki nagyon ráér ilyenekkel foglalkozni. :(
2013. szept. 21. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!