Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként mennyire egyszerűen...

Mérnökként mennyire egyszerűen találtatok állást?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök BSc-m már megvan (BME), de még jelenleg is tanulok. Viszont mindenképp szeretnék iskola mellett is dolgozni. Egy hogy legyen pénzem, kettő a szakmai tapasztalat miatt. Nyilván így csak részmunkaidős állást, gyakornoki melót tudnék vállalni. Viszont csak bizonyos nagy multik indítanak konkrétan gyakornoki programokat. Megéri csak úgy "random" cégekhez akik érdekelnek elküldeni az önéletrajzot, hogy nincs-e szükségük "ilyen" munkaerőre?
2013. ápr. 29. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek a bizonyos nagy multik miért nem jók neked?
2013. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyakornoki programot többségében multik indítanak.

Az önéletrajzodon jobban mutat egy multinacionális környezetben eltöltött néhány hónap mint egy noname kft-nél.

Szakemberek, magyarok-külföldiek egyaránt a multinál jobban megtalálhatóak.


Vagy esetleg úgy gondolod hogy a tudásod csak egy kft-hez lenne elég?


Az sajnos nem a mi problémánk.

2013. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem gondolom úgy hogy "csak" egy Kft-hez lenne elég a tudásom. (bár nem tudom egy kft ami mondjuk 50-60 főt foglalkoztat egyedi gyártásban mivel lehet rosszabb mint egy multi de mindegy).


Azt írtam hogy csak BIZONYOS multik indítanak gyakornoki programot! Bosch, Audi, ilyesmik. Tehát nem az összes! És azok a multik amik engem jobban érdekelnének kifejezetten nem indítanak ilyet, de ennek ellenére érdemes lenne-e csak úgy elküldeni az önéletrajzot, ennyi lett volna a kérdés. Nyilván elsősorban nagy, ismert multinál akarok elhelyezkedni.

2013. ápr. 29. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!