Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevés a fizetésem mérnökként?

Kevés a fizetésem mérnökként?

Figyelt kérdés

Egy vidéki, de külföldi tulajdonban lévő, kb. 100 főt foglalkoztató cégnél vagyok fejlesztő gépészmérnök. 2 éve dolgozok itt, ennyi az összes tapasztalatom. A nettóm 135e, plusz 9e egyéb juttatást kapok. Ezt én érzem pofátlanul kevésnek, vagy tényleg ez a magyar, vidéki valóság?

Esetleg van valakinek ötlete, hogy gépészmérnöki végzettséggel milyen maszekot tudnék vállalni? Csak hogy esetleg idővel olyan extra dolgokhoz is hozzájussak, mint autó, vagy esetleg nyaralás a Balatonra :)

Köszi a válaszokat előre is!


2013. febr. 9. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok mérnök, sőt, igen távol áll tőlem, de amiket így olvasgatok meg hallok csak azt tudom mondani, hogy igen, kevés fizut kapsz a végzettségedhez képest. Jó, 2 év tapasztalat nem sok, de akkor is!
2013. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyire vidék ez a vidék? Pl Veszprémben konkrétan a felét fizetik egy mérnöknek mint Bp-en. Ez saját tapasztalat, de gondolom Borsodban még kevesebbet.

Ha teheted szedd össze az 5 év gyakorlatot, és lépj tovább.

2013. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csongrád megye a vidék. 5 év? Én csak 3-at tervezek :)
2013. febr. 9. 13:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként hülye vagy, ha itthon maradsz. Kint 10-szer annyit is kapnál, mint most.
2013. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Hááááh ez baromira kevés öcsém. Én pesten technikusként 230.000Ft kapok nettóba. Van itt nálunk 2 mérnök gyerek akik benn ülnek az irodába, kb csak megrendeléseket veszik fel meg néha rajzolnak ,azok kapnak 300.000ft nettóban. Maszekolni meg rajzolással tudsz, feladsz hirdetést, hogy műszaki rajzot vállalsz ennyiért, vagy cades órákat oktatsz.
2013. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
135 mérnökként???? úristen.. a helyedben én kimennék Hollandiába vagy Angliába, de ku.rva gyorsan :D
2013. febr. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nagyon kevés. Villamosmérnöknek tanulok. Felsőbbévesek (Msc képzésben lévők) részmunkaidővel az egyetem mellett szednek össze 100e Ft körüli összegeket.

AMúgy a kevesebb néha több. Ismerek olyan srácot, aki vidéki (kb. 50 fő), magyar tulajdonú kisvállalatban dolgozik valamivel több, mint 200e Ft-ért, meg olyat is, aki közel 400e-ért Pesten egy nemzetközi cégnél középvezető.

A különbség annyi, hogy az utóbbi srác idén eddig ötször volt bent szombaton is (igaz azt duplán fizetik), a vidéki srác talán ha kétszer túlórázott az évben. Hiába van pénzed barbadosi nyaralásra, ha nem tudsz elmenni, mert se időd, se energiád! Inkább él az ember egy 200 fölötti fizetésből kényelmesen és elegánsan, de nem pazarlóan, ugyanakkor van ideje társaságra, szórakozni. Szerintem :-)


A 135 viszont (főleg külföldi cégtől!) arcpirítóan kevés!

2013. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért nem keresgélsz közben más lehetőségeket?
2013. febr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ohh, a túlóra nekem is megvan, cserébe nem jár pénze, csak esetleg csusza. Bár az nehezen megoldható. :)
2013. febr. 10. 11:16
 10/12 anonim ***** válasza:
2 év tapasztalattal ez nem kevés, bár nem is túl sok. Attól függ, melyik részén élsz az országnak. Pesten magasabb fizetések vannak, még az ország nyugati felén is jobbak, és keleten meg gyalázatosak. Én a nyugati felében élek, a mi cégünknél bruttó 200 ezer körül van a kezdő mérnök bére, de ez két év után még számottevően nem emelkedik. Ha nem tetszik válts, egy másik cégnél lehet, hogy relatíve magasabb fizetést tudsz kialkudni, mint amit a jelenleginél elérsz a következő 5 évben.
2013. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!