Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevés a fizetésem mérnökként?

Kevés a fizetésem mérnökként?

Figyelt kérdés

Egy vidéki, de külföldi tulajdonban lévő, kb. 100 főt foglalkoztató cégnél vagyok fejlesztő gépészmérnök. 2 éve dolgozok itt, ennyi az összes tapasztalatom. A nettóm 135e, plusz 9e egyéb juttatást kapok. Ezt én érzem pofátlanul kevésnek, vagy tényleg ez a magyar, vidéki valóság?

Esetleg van valakinek ötlete, hogy gépészmérnöki végzettséggel milyen maszekot tudnék vállalni? Csak hogy esetleg idővel olyan extra dolgokhoz is hozzájussak, mint autó, vagy esetleg nyaralás a Balatonra :)

Köszi a válaszokat előre is!


2013. febr. 9. 12:42
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szerintem nagyon kevés. Nekem gépészmérnökként ~130.000 volt a fizum 2003-ban vidéken. Most, 10 év után 650.000 körül van, szintén vidéken. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy évi 2-5%-nál többet sehol nem emelnek, ha ennél több kell, akkor muszály váltani. A külföldi tapasztalat legalább egy 2-es szorzó a fizuban, ha valóban jó szakember vagy, és tudsz angolul tárgyalási szinten (én 7 évet húztam le projekteken 3 kontinensen, mielőtt hazajöttem volna, ezzel sikerült kiharcolni a mostani magas juttatási csomagot).
2013. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez lópucu kolléga,nagyon kevés,ne viccelj már ennek a kétszerese minimum KEZDŐ fizuként.

Keress mást menj külföldre,tanuld a nyelvet,ez a pénz semmire se elég.Hidd el,kint mondjuk ennek az 5-szorose sőt 10-szerese inkább.

2013. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!