Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Téged hogy szivatnak a munkahe...

Téged hogy szivatnak a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
nem jelentenek be és késnek a fizuval
2013. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És még?
2013. szept. 7. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Felvettek 1,5 évre határozott időre. Mondtam, hogy állandó szerződést szeretnék, de persze ennek is örül az ember. De már az állásinterjún azt mondták, hogy indítanak majd egy másik nemzetközi csoportot, ahova biztosan kellenék.

1 éve vagyok itt, folyamatosan mondogatják, hogy majd elindul a csoport, majd elindul.

Én azért próbáltam másik belsős állást, állandó szerződéssel, nem is álltak velem szóba.

Közben már más kollégám pályázott másik belsős állást, őt sem vették át, mindenféle mondvacsinált ürüggyel. De egy a lényeg: hamarosan lejár a szerződés, ahogy közeledik az idő, egyre kevésbé vesznek át bárhova, mert kit talál már a helyünkre 2-3 hónapra?

Közben kiderült, hogy az a másik nemzetközi csoport Pesten lesz.

Kerek-perec rákérdeztem a HR-en, hazudnak a szemembe, nem igaz, nem úgy lesz, itt lesz, tuti átvesznek. Majd januártól.

A főnököm meg nyíltan megkérdezte a HR vezetőt, neki megmondták, hogy Pest.

Hétfőn megyek egy másik belsős interjúra, őszintén kíváncsi leszek, hogy most mit fognak kitalálni, miért nem felelek oda meg.

De Pest nekem nagyon messze van, meg innentől kezdve mi is a biztosíték, hogy pont én kellek oda, talál közelebbit is.

Szóval azért kiváncsi lennék más cégeknél a határozott szerződést hogyan oldják meg, ott is folyton hazudnak, hogyha lejárt a szerződésed, kapsz másik munkát? (Itt megszűnik ez a csoport, szóval a jelenlegi munkakörömben nem maradhatok.)

Emiatt már mindenki keres itt állást, én is mindenféle állásinterjúkra járok már, de egy interjú 3 körös, ráadásul az új divat, hogy még a fejvadászhoz is utazzak. Ennyi szabit már nem is tudok kivenni, szóval kénytelen leszek megvárni, hogy tényleg kirúgjanak.

2013. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

- Aki helyett felvettek, csak 5 órában alkalmaznak, (az elődöt teljes 8 órás munkaidőben alkalmazták, és most az 5 óra alatt ugyanazt várják el.)

- Ügyfelek számára szombaton is nyitva álló szolgáltatás, az elődnek nem kellett bejárni szombaton, tőlem elvárják

(úgy, hogy ha szombaton be kell menni 1-2 órára, akkor hétfőn persze kevesebb bentlétet várnak el, de munkamennyiséget nem csökkentik.)

- Munkavégzéshez nem adnak elég munkaeszközt, sőt olyan is volt hogy amikor először elfogyott és szükség lett volna, arra kértek hogy vegyem meg saját pénzből, számlával és majd következő fizetéskor kifizetik. Na persze egyszer el lehetett játszani próbaidő alatt, de kizárólag egyszer, jóindulattal fűszerezve.

- Az első hónapra nem adtak semmilyen papírt, szerződést, és sokszori folyamatos telefonálás és egyeztetés után az volt a válasz, hogy ezt tekintsem próbaidőnek... (A munkáltató egy vállalkozó, aki kb 100 km-erre a munkavégzés helyétől van mindig.)

- A munka először 4 hónap határozott időre szólt, majd meghosszabbították, de megint egy hónap papír, és valószínűsítem hivatalos bejelentés és járulékfizetések nélkül a jó magyar "vállalkozó" részéről.

- A problémákat a munkáltató nem akarja meghallgatni, megpróbál lerázni (mondom, kb 100 km-re tőlem van, telefonon esetleg elérhető).

- A fizetést készpénzben akarta adani, mígnem számtalan telefonos egyeztetés után elkezdte utalni.

- Gyermek után járó családi adókedvezményt hónapogik nem fizette, mindig azzal az átlátszó kifogással, hogy a könyvelője intézi a pénzügyeket.


Röhögnöm kellene, ha lenne hozzá kedvem. De kisvárosban, hivatalosan 30%-os, a gyakorlatban sokkal magasabb munkanélküliségi ráta mellett gyerekkel nem sok lehetősége van az embernek, legalábbis átmenetileg.


Tudom, korántsem vagyok egyedül ebben az országban, ami "jobban teljesít"...

2013. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Legjobb ha letérdepel.
2013. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem engem, hanem az egyik munkatársamat úgy szivatták, hogy megkérték rá, hogy keresse már meg a sertés zúza számláját. szegény kereste vagy 20 percig az étterem irodájában, mikor megmondták neki, hogy a sertésnek nincs is zúzája.
2013. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mobbing
2013. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az is írhat aki szivat???
2013. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze :)
2013. szept. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!