Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A NAV miért nem ellenőrzi a...

A NAV miért nem ellenőrzi a kisvállalkozásokat, akik 16 órát dolgoztatnának,4 órára bejelentve,450 ft-os nettó órabérért! Semmi műszak pótlék, és heti 1 nap szabad? Ez egy vicc! Én egyénileg tehetek bejelentést a NAV-nál?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
nem tetszik, keress másik munkahelyet. ez lesz a szokásos szövet. Tehetsz feljelentést a munkaügyi felügyeletnél, de név nélkül nem foglalkoznak az üggyel, ha meg névvel teszed, akkor kirúgnak. Ennyi. Kettős jelenléti ívet használnak ezek a cégek, így ha ellenőrzés van, nincs gond sem. A dolgozó meg hallgat, mert kell neki a pénz. Ezért tart itt ez az ország! Ha kiállnátok tisztességesen több százezren hogy ennyiért és ilyen körülmények között bizony mi nem dolgozunk, akkor meggondolnák, hogy mennyit adnak, stb. De amíg 450 Ft-os óvodás órabéért szinte ölik egymást az emberek, addig javulás sem lesz.
2013. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell elfogadni. Ha kiejti a cégvezető, h csak feketén vagy szürkén (félig bejelentve 4 órás minimálra) akar foglalkoztatni, felállsz és köszönöd nem kell a munka. Ha mindenki ezt tenné, előbb-utóbb megszűnne.
2013. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem dolgozok itt, csak állásinterjúra mentem. Ez már nem az első ilyen eset, és kíváncsi vagyok,hogy esetleg be lehet-e jelenteni,hogy nézzenek utána. Engem is dolgoztattak már így, igaz nem sokáig. De ez undorító és ocsmány,amit itt egyesek művelnek! Persze mondanom sem kell,hogy nem egy "éppenhogycsak megy" kisvállalkozásról van szó,hanem, egy trafikot is "nyert" közértről.És 3 munkavállalót akar foglalkoztatni, akik közül egy épp akkor ment el,amikor én ott voltam.És akkor ilyet szól a főnökasszony,hogy ez meg 2 hét után nem akar dolgozni...!:) Lehet ő rúgta ki,nemtudom,de ez ocsmány ami itt megy.
2013. aug. 16. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az a baj, hogy megteszi, mert megteheti, mert mindig lesz olyan ember, aki ilyen feltételekkel is elvállalja.
2013. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!