Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után a HR-es...

Állásinterjú után a HR-es nagy mosolyt viselve az arcán vagy 4x közölte, hogy feltétlenül értesítenek. Kikísért, minden frankó volt. Az értesítés még nem történt meg, de szerintetek esélyek szempontjából ez jelenthet még jót?

Figyelt kérdés
Én már nem látom az összefüggéseket, , , ahány ház, annyi szokás".

2013. aug. 16. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
minden HRes mindenkire mosolyog, akkor is, ha akkor közli, hogy nem Téged választottak. Azt nemigen közlik, hogy bocs, nem vagy szimpi és biztos nem leszel befutó, de még értesítünk.
2013. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy mosolyból ne vonj le semmi mély következtetést. Az meg, hogy azt mondta értesítenek, nem jelent semmit. Az esetek 98%ban még egy emailt se küldenek.
2013. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha interjú után 2 héten belül nincs értesítés, akkor nem téged választottak, akármit is mondott a hr-es vagy bki.
2013. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A HR-es interjúról még nagyon nehéz levonni bármit is. Ők mindenkire mosolyognak, és mindenkinek mindent megígérnek. De legtöbbször még egy e-mailt sem írnak.
2013. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, mosolyognak, de ezt rójuk már fel nekik. :)


Viszont ha érdekel, mi van, hívd fel. Remélhetőleg adott névjegyet, tehát könnyen eléred. Ha nem, akkor a cég központi száma, és őt kéred. Így ismét elmondhatod, hogy nagyon jó lehetőségnek tartod a szabad pozíciót és érdeklődhetsz, hol áll most a kiválasztási folyamat és mikorra várható, hogy lezárul, illetve benne vagy-e még a kalapban. Többet fogsz tudni és ha tényleg szimpatikus voltál, jó is, ha eszébe juttatod magad.


Amúgy nyár van és szabadságolások, lehet, hogy a szakmai vezető nem is foglalkozott még az egésszel. Meg az is, hogy tényleg kiszórtak. Szóval jobb megkérdezni, felesleges olyasmin tépelődni, amire van válasz, csak kérdezni kell.

2013. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én viszont pont, hogy nem javaslom, hogy telefonálj. Túl rámenősnek tűnhet, és ha még tényleg nem döntöttek komolyan ronthatod az esélyeidet. Akár úgy is, hogy lenyomják a béredet.

Sajnos ez egy ilyen kategória, várni kell, és ha 2 héten belül nem jelentkeznek, akkor el kell felejteni.

Bár nekem volt már olyan, hogy 2 hónap múlva írtak, hogy köszönöm szépen, nem önt választottuk. Azt sem tudtam már milyen hirdetés volt.

De ha felvesznek, akkor jelentkeznek hamar.

2013. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ötödik vagyok.


Kaptam én már HR-es interjú után több hónappal visszahívást, meló is lett belőle. Közben mindenki jól kinyaralta magát, tán fel is vettek valakit, akit pár héten belül kiszórtak próbaidő alatt, és megvárták, hogy lecserélődjön a közvetlen felettes, nehogy a távozó vezető válasszon abba a csapatba embert, amit nem is ő fog vezetni.


Hát, azt fenntartom, hogy az érdeklődés kimutatása nem hátrány. Persze, ha "kétségbe vagyok esve, mikor lesz már vááálasz??" hangnemben társalog az ember, akkor talán mégis. :) Szóval nem zokogni meg ordítani kell a telefonba, hanem egyszerű utánkövetést kell csinálni - de valóban, a hangnem és az üzenet nem mindegy.

2013. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!