Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg évente kirúgják a...

Tényleg évente kirúgják a tesco dolgozóit? (többi lennt)

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy munkát keresek,a tesco árufeltöltő nagyon jó lenne(mivel sajnos nincs komolyabb végzettségem,mert pénzem sincs...),de azt mondják páran,hogy most nyáron azért nem vesznek fel normál dolgozókat,mert teli vannak diákmunkásokkal..igaz ez?!Ezen felül azt mondták még,hogy elvileg ősszel kevesebb lesz a diákmunkás (érthető módon),tehát akkor esedékes, hogy felvesznek,de ha fel is vesznek akkor következő nyárra kirúgnak,hogy diákmunkásokat vegyenek fel nyári munkára..ez tényleg így van?Előre is köszi a válaszadást.

2013. aug. 8. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az tény hogy nyári időszakban előnyösebb a diákokat alkalmazni, mert nekik kevesebbet kell fizetni, és ők nem a tesco alkalmazottjai csak külsősök.

Viszont az nem igaz, hogy ha valakit felvesznek ősszel azt júniusban kirúgják mert jönnek a diákok újra.

Ha a tesco alkalmazza, akkor 3 hónap próbaidő után ha elégedett a dolgozóval átveszi végleg..

Attól hogy a diákok jönnek-mennek még kellenek állandó dolgozók is. Nekem van olyan ismerősöm aki évek óta a tescoban dolgozik.


Egy biztos. A legtöbb dolgozó önként megy el egy X. idő után mert a munkával járó stresszt nem bírja.. Szóval sokkal kevesebb embert rúgnak ki mint amennyien önként elmennek.

2013. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem álmaim állása a tesco...de a közelben nincs más ahova felvennének a kis végzettségemmel...de ennyit kibírnék,hogy pénzt gyűjtsek.Köszönöm a választ,megnyugodtam,hogy nem penderítenek ki nyárra(ha egyáltalán sikerül bejutni) :)
2013. aug. 8. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz. Helytálló, amit az első válaszoló írt, hogy sokkal, de sokkal többen mennek el önként, mint amennyi embernek felmondanak.


Én már két éve ott dolgozok, de rengeteg olyan kollégám van, aki már évek óta, vagy nyitás óta ott van.

Viszont tény és való, hogy nem álom állás, s rengeteg stresszel jár. Egyik oldalon ott vannak a vásárlók, akik sokszor megnehezítik az ember dolgát. Sok a bunkó, büdös ember, aki emberszámba sem veszi az ott dolgozókat, s elvárják, hogy kinyald a seggüket. Mindezek mellett persze még ott vannak azok, akik mindenért reklamálnak, illetve azok, akik szinte szétbarmolják a termékeket. Kibontogatják, máshol teszik le, más árcédula elé, aztán ebből vannak a problémák.


A másik oldal pedig maga a cég, amely megpróbál minél jobban spórolni az alkalmazottak számán, hogy ezáltal növelje a bevételt. Ez alatt azt kell érteni, hogy hiába vesznek fel pl. zöldségesnek, árufeltöltőnek, ruházati vagy műszaki eladónak ezek ellenére is gyakorlatilag mindenes vagy, mindent csinálnod kell. Ha nincs elég kasszás (az esetek 90% nincs), akkor téged is beraknak a kasszába, így a saját dolgoddal meg nem haladsz. Utóbbi miatt meg persze kapod a fejmosást.

És persze még nem beszélve a trehány kollégákról is. A legrosszabb nálam az, hogy hiába vagyok lelkiismeretes, s próbálom jól végezni a dolgomat, ha mindig akad, aki belesz*rik, illetve észre se veszik, vagy pedig irracionális elvárásokat állítanak elém....



A pozitív, hogy mindig időben megkapod a béred, állják az utazási költséged, illetve nyugodtan elmehetsz táppénzre, ha lebetegszel, de nem rúgnak ki emiatt. Nyilván most nem arra kell gondolni, ha valaki minden hónapban elmegy legalább egy hétre betegszabadságra. Illetve az éves szabadságodat mindig megkapod.

2013. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem..és az utazás visszatérítés hogy működik?Azért érdekelne mert nekem MÁV és BKV bérlet is kellene,mindkettőt 80-85%osan visszatérítik vagy a tesconál is csak a Budapesten kívülit?
2013. aug. 9. 00:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a teljes utazási költséget térítik vissza. Ha két bérlet kell, akkor kettőnek a 85%-át.
2013. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyáron azért van sok diák, mert a legtöbb dolgozó azért a hosszabb szabit nyáron szereti kivenni. Nyilván helyettük nem fognak felvenni teljes állásba senkit, mert mondjuk 2 hét szabira mentek. Olyankor pótolja a cég diákokkal a létszámot, mert őket akár lehet napokra bontva is behívni.
2014. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!