Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek nincs érettségije, az...

Akinek nincs érettségije, az nem kap munkát, kirúgják-e miatt?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön, hogy muszáj érettségizni, mert akinek nincs a mai világban, azt sehova nem veszik fel dolgozni, ki rúgják meg minden.

Én nem akarok tovább tanulni, meg nem olyan szakmában akarok dolgozni, ahova kell érettségi, hanem majd külön képzés, tanfolyam kell hozzá. De, a tanárok, meg a felnőttek csak azzal jönnek, hogy muszáj, muszáj.

Komolyan, mintha érettségi nélkül mehetnék hajléktalannak...

Van akinek nincs érettségije, és kirúgták-e miatt? És van akinek nincs meg, és mégis van munkája, meg nem filléreket keres?


2011. febr. 17. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nézz meg pár álláshirdetést! Majdnem mindenhova feltétel az érettségi plusz szakma. Nem olyan nagy ügy az érettségi, érdemes letenni. Anélkül sokszor még egy takarítói állásra sem vesznek fel!
2011. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

A mai világban (20101-ben) érettségi nélkül jószerivel már csak az építőiparban segédmunkásként, vagy közterületen virág-gondozóként stb. munkahelyeken tudsz elhelyezkedni. Ha lesz egy szakmád, de olyan helyen végezted, ahol mellette nem szereztél érettségit is, akkor kb. 10-15 év múlva könnyen meglehet, hogy nem téged vesznek fel egy munkahelyre, hanem azt, akinek a szakma mellett érettségije is van. Tehát nem fognak kirúgni, mert fel sem vesznek!

Ebből könnyen következhet az, hogy valóban "megélhetési bűnöző" lesz belőled, és majd a 3 éves börtönbüntetésed alatt rájössz, hogy az az idő pont elég lesz ahhoz, hogy odabent letedd az érettségit. Csak amikor onnan kijössz, akkor meg azért lesznek elhelyezkedési gondjaid, mert onnan jöttél. Hát tanulj most, mert az idő halad, a követelmények egyre nőnek, és még elég fiatal vagy ahhoz, hogy csupán egy szakmával indulj bele az életbe.

2011. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Bocs! Természetesen 2011-et akartam írni.
2011. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
A múltkor olvastam álláshirdetést, takarítónőt kerestek , érettségi és alapfokú angol nyelvtudással.Nem előnynek, hanem követelménynek volt megjelölve.
2011. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj,papír nélkül nem mész semmire,hidd el.

Minél inkább alulkvalifikált vagy,annál inkább alja munkára tudsz csak jelentkezni.Gondolom nem akarsz ilyenből élni.Míg fiatal és erős vagy addig lehet hogy felvesznek valamilyen fizikai munkára,de amint öregebb leszel,semmiképpen.

Ahhoz hogy normális munkát vállalhass és normális szinvonalon élhess,muszáj erőfeszítéseket tenned,ami az esetedben a tanulást jelenti.

2011. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Fogadd meg az idősebbek tanácsát! Én az egyetemet linkeskedtem el, de most már utólag bánom így 31 évesen. Bár elég jó munkahelyem van és jól keresek, de nem ez az általános.
2011. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mire te odáig eljutsz, már nem az érettségi lesz az egyik alapkövetelmény egy akármilyen munkához, hanem diploma és plusz még 1-2 nyelvvizsga.

szóval szoktasd magad a gondolathoz, hogy ha jó állást akarsz, akkor tanulni kell!

szerintem 10 éven belül annak is kell majd a diploma, akikre most azt mondjuk, hogy szakmunkás.

2011. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nem nagy dolog megszerezni az érettségit, annyit kibírsz. Fontos lesz később, hidd el nem fogod megbánni. És égő is lesz később, ha nem lesz érettségid.
2011. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!