Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Annak akinek diplomája van...

Annak akinek diplomája van több fizetést kell adni, mint akinek csak egy érettségije?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert most fejeztem be az egyetemet, de a diplomát még ugye nem kapom meg mert még a szakdolgozatomat nem adtam le, meg nyelvvizsgám sincs. De amíg ezeket elintézem szeretnék állást találni.

Azon gondolkodtam, hogy lehet azért nem vennének fel valahova, mert ha felvennének akkor mint érettségizettnek fizetnének, de ha közben megkapnám a diplomát akkor emelniük kellene, amit meg nem szeretnének.

Mert valahol ugy hallottam, hogy a minimálbér iskolai végzettség után számolják, szoval akinek diplomája van többet kap mint egy érettségizett.

Bár ezt eddig nem tapasztaltam, ezért gondoltam hogy utánna kérdezek.


Előre is kössz a válaszokat!!


2011. máj. 6. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Három kategóriája van az minimálbérnek. Sima minmálbér, szakmunkás minimálbér és diplomás minimálbér, de csak abban az esetben kaphatod meg a szakmunkás vagy diplomás minimálbért ha az elvégzendő munkához szükséged van a szakképesítésre vagy diplomára. Tehát ha te vegyészmérnök vagy de elmész a tésztagyárba csomagolni akkor sima minimálbér jár.
2011. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kössz, ezt megjegyzem
2011. máj. 6. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig rosszul teszed, mert nincs olyan, hogy diplomás minimálbér. Legfeljebb az közigazgatásban van ehhez hasonló kategória. Ez egy makacsul terjedő legenda, ami egyébként a diplomások elhelyezkedési lehetőségeit is rontja, mivel egy csomó tudatlan munkaadó nem tudja, hogy ilyesmi nem létezik, és azt hiszi, hogy többet kell fizetnie egy diplomásnak, ezért inkább alacsonyabb végzettségűeket vesz fel.


Egyébként minimálbér, meg garantált bérminimum létezik. Az utóbbit akkor kell fizetni, ha a munkakör betöltéséhez legalább érettségi, vagy szakképesítés szükséges.

Tehát ha diplomával vesznek fel egy gyárba betanított munkásnak, ott csak a sima minimálbért kell fizetniük, mert a munkakörhöz elég a nyolc általános is.

2011. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta.

Régebben volt diplomás minimálbér, de már évek óta megszűnt.

Csak minimálbér és garantált bérminimum van.

2011. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Diplomás minimálbér csak a közalkalmazottaknál van (az F1-es kategória a bértáblában), de csak abban az esetben, ha diplomát igénylő állást töltenek be. Vagyis az ő esetükben nem lehetne emelni a nem diplomás bért, hiszen alapból azt kapta.
2011. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen diplomád lesz, de amúgy eleve nem azokon a helyeken érdemes keresgélni, ahol hírhedten csak a kötelező minimumokat fizetik. Normális cégek nem minimálbért fizetnek.
2011. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy normális cégek el is várnak valamit. Például 2-3 év (ráadásul szakirányú) tapasztalatot a jelentkezéshez. Kivéve ha mondjuk valami hiányszakmából van diplomája. A tapasztalatot meg hogy szerezze meg, ha egyszer nem veszik fel tapasztalat nélkül sehova? :P Ez egy ilyen világ.


Amikor valaki első munkahelyére pályázik, és nem tud beírni semmit az önéletrajzba, legfeljebb azt, hogy hogyan szeretné a jövőben végezni a munkáját, akkor a bértárgyalás elég egyszerű: ők ajánlanak valamit, te meg elfogadod. És kész. Erre jók a minimumok, ezt legalább mindenképp meg kell adniuk, viszont ha ennél feljebb teszed a lécet, akkor valószínűleg valamelyik szintén pályakezdő versenytársad alád ígér, mert diplomás munkanélküliből manapság Dunát lehet rekeszteni.


Szóval vagy elfogadod, vagy válogatsz és éhenhalsz, illetve mehetsz közmunkára havi 30ezerért.


Majd később, ha már tudsz szakmai tapasztalatot felmutatni, és lehetőség szerint már egy meglévő állásodból akarsz jobb fizetés reményében váltani, akkor már nem így fog kinézni a béralku, nyilván nem leszel ilyen kényszerhelyzetben. De akkor már lesz is mit felmutatnod, amire hivatkozva többet kérhetsz.

2011. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon kössz a válaszokat

elsőt töröltem is gyorsan a kis buksimbol

2011. máj. 6. 23:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!