Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sikeresebbek és könnyebben...

Sikeresebbek és könnyebben boldogulnak a mai Magyarországon azok akiknek van diplomája? A véleményetekre vagyok kíváncsi. A statisztika szerint igen.

Figyelt kérdés

"Értelmiséginek lenni hosszú életprogram. Nem árt hozzá egy diploma. Ami hozzátehet némi pluszt egy emberhez. Önmagában a diplomától persze nem lesz több, szebb, jobb senki, bár a statisztikák azt mutatják, sikeresebbek és könnyebben boldogulnak a mai Magyarországon azok, akik ebbe a körbe tartoznak."


[link]


2011. júl. 27. 04:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyertelmu, h egy diplomaval hamarabb talalsz munkat.
2011. júl. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Sokan sikeresebbek,akiknek egy jó szakmájuk van. A legjobban azok boldogulnak Magyarországon,akiknek megfelelő összeköttetésük van.Enélkül a diploma csak ritkán ér valamit.
2011. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem hinném. Egy asztalosra nagyobb kereslet van -és jobban is keres- mint egy pedagógus, pl
2011. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért csalóka...


30-35 évesen, 8-10 év munkatapasztalattal és egy ÉRTÉKES (tehát nem büfé és ruhatáros szakirány....) diplomával igen.


Pályakezdőként már messze nem ilyen rózsás a helyzet... Hacsak nem valami extrémen értékes diplomád van ( pl.: gépészmérnök, orvos, stb...) akkor szakmában nagy mák kell az elhelyezkedéshez, mert kevés a munkahely és ami van oda min. 3 év szakmai tapasztalatot kérnek (érted, frissdiplomástól is..)

2011. júl. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért érdemes elvállalni ezeket a gyakornoki programokat az egyetem alatt, mert úgy már frissdiplomásként is írhatsz valamit a szakmai tapasztalatokba, ha nem is fizettek érte.. (no nem mintha én csináltam volna, szoptam is eleget a munkakereséssel, viszont utána már valamennyire könnyebb lesz, ha van mit beírni, és el tudod adni magad kellő ékesszólással).


De egyébként ugyanez igaz a másik oldalról is, a kontárokat sehol se szeretik. Nekem is van egy szakmám a diploma mellett (adták az érettségivel..), amivel elvileg elég jól lehet keresni, de hát úgyis kiderülne az első próbanapon, hogy nem értek hozzá, ráadásul utálnám is csinálni, akkor meg mit is akarok..?


Szerintem sikeres akkor lehetsz, ha először eldöntöd, hogy úgy nagyjából mit is akarsz csinálni, aztán abban próbálod tökélyre vinni magad.


Abban nincs köszönet, ha hosszú évekig úgy kell bejárnod dolgozni, hogy már munkakezdéskor az órát lesed, hogy mikor lehet már elhúzni innen.


Bár igaz, az se túl jó, ha a semmit érő diplomáddal mosogathatsz a mekiben ha felvesznek, szóval azért egy egészséges realitásérzéknek kéne lenni abban is, aki szerint az élete értelme a gyűrűsférgek osztálytársadalmának tanulmányozása.

2011. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

diploma = kötelező formai kellék


ha SZERENCSÉD van talán némi hasznos dolgot is tanulsz...

2011. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most diplomáztam a nyáron, és nem vagyok éppen könnyű helyzetben. Magyar szak, ügyvitel szakirány, tehát elvileg többféle munkakörre is alkalmas vagyok. De! Most, hogy állást keresek, szinte mindenhol kérnek tapasztalatot. Jelentkezek azért, de nem sok sikerrel...Olyan munkákkal azért megtalálnak, hogy fix bér és bejelentés nélkül, de olyat meg nem szeretnék elvállalni.
2011. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell diploma ahhoz hogy az ember könnyebben boldoguljon és sikeresebb legyen. Én még a diplomám előtt jóval, elég fiatalon kezdtem a karrierem építeni ( saját vállalkozás formájában ) ami szintén a diploma előtt lett sikeres, viszont azután meg, még jövedelmezőbb.
2011. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!