Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tud normális munkát...

Miért nem tud normális munkát találni az akinek csak érettségije van?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak MLM, jutalékos értékesítés stb.
2010. febr. 17. 18:13
 1/10 A kérdező kommentje:
még mielőtt megszólnátok, nincs túl nagy igényem...
2010. febr. 17. 18:30
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném tudni... de nem nyelvszakos bölcsészdiplomával pl. ugyanezeket találni
2010. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bölcsész diplomám egyelőre nyelvvizsga hianya miatt nincs meg... nem mintha sokat számítana... életem legroszabb döntése volt a fősuli...
2010. febr. 17. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Mi a normális munka.pl mehetsz a tescoba feltöltönek vagy olyan munkákat betölthetsz amihez nem kell szaktudás.

èrettség nem ad szakot, így olyan munkát ami szakértelmet követel nem tudsz betölteni. Pl egy jó asztalos nagyon jól keres, de neked pl ahhoz sincs végzetséged, így oda sem fognak felvenni.

Tanulj szakmát, vagy menj el kisegítö állásra.

2010. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre az a válasz, hogy azért, mert egy gimnáziumi érettségi csak egy ugródeszka a felsőoktatáshoz.


Aki gimiben leérettségizik általában továbbtanul, diplomás lesz. Aki meg nem gimibe jár, az szakmát is tanul, tehát nem csak érettségije lesz.


Ezért akinek se szakmája, se diplomája, az nem hozza a munkáltatók által elvárt szintet. Ez egy szűrési feltétel szokott lenni a munkaadók részéről, nem feltétlenül igazságos. Pl hasonló, mint amikor te elmész vacsorázni a pároddal és csak hagyományos beülős étterem jön szóba, a talponállókat kizárod a választásból, akár milyen jól főznek.


Ergo egyet tehetsz: megszerzed a diplomát, és aztán lehetőleg a szakterületedhez közel szétnézel, hogy milyen állások léteznek és abba az irányba képzed magad. Pl tanár szakon végeztél: adj magánórákat. Szociolgóusként végeztél: csinálj piackutatást. Stb, stb. Mert ha bevállalsz egy szakismeretet nem igénylő munkát esetleg jobb fizetésért, nem fogsz tudni előrelépni belőle.

2010. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy csak történelem szakot végeztem, egy szakkal pedig ehova nem vesznek fel tanítani. Történelem magánórákért pedig senki nem fizet. Inkább azt mondja a szülő a gyereknek, h üljél le és magold be. Mert a történelmet "érteni nem kell"...
2010. febr. 18. 10:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Senkinek nem könnyű.


ÉN is töri szakon végeztem, bár én két szakos vagyok, de a másik szakom elég felejthetős a mai világban. 3 évig óraadóként dolgoztam a másik szakomon, de nincs előrejutási lehetőség. És engem még olyan helyekre sem vesznek fel, ahol a feltétel érettségi.


Én például szakközépbe jártam, még sem kaptam szakmát, csak beleírták az érettségimbe, hogy kereskedelem - marketing szakirányon végzett. Ez nem képesít semmire sem. Csak egy sima érettségi.


Sajnos a mai munkaerőpiac nem kedvez senkinek. Vagyis talán a hiányszakmáknak igen (cukrász, szakács, pincér, asztalos, kőműves stb). Én is gondolkodtam azon, hogy 2 főiskolai diplomával és egy egyetemi diploma reményével cukrásznak állok. De se pénzem, se kedvem nincs már tovább tanulni, végre dolgozni szeretnék.


Most például befejezem az állam által támogatott új pálya programos tanfolyamot, amely egy OKJ-s vizsgát is ad, s csupán azért csinálom meg, mert ingyen van és hátha jó lesz még valamire. Illetve arra gondoltam, hogy hátha nagyobb esélyem lenne, ha megcsinálom a közigazgatási versenyvizsgát.


Neked is ezt tudom javasolni, hogy keresni kell a lehetőségeket. (manapság elég kevés van belőle, de nem szabad feladni. Az Észak Magyarországban olvastam, hogy most kezd kinyílni a munkaerő piac. Hát nagyon remélem.)

2010. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát nyílhatna már... :(
2010. febr. 18. 16:41
 9/10 anonim válasza:
A kérdésedre a válasz azért mert a normális munka ma már az MLM. Tetszik nem tetszik ez egyre inkább így lesz, A biztos munkahely paradigmájával nyugodtan leszámolhat mindenki. Ha valaki dolgozni akar azt az MLM - ben is megteheti, ami persze nem feltétlen házalást és termékeladást jelent csak és kizárólag. Viszont ha valaki ebben kitartóan dolgozik nyilván nagyságrendekkel többet tud keresni mint egy hagyományos munkahelyen. Lehet Neked 5 diplomád 6 nyelvvizsgád, akkor sem biztos, hogy lesz munkahelyed, hogy már a nyugdíjadról ne is beszéljünk.Érdemes szerintem átgondolni mindenkinek melyik utat választja.
2010. márc. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van kedves utolsó, s ismerek is olyat, aki termékbemutatókat tart és ezzel jól keres, s a termék, amit ajánl, az sem gagyi.


De ha egy hirdetés úgy szól, hogy irodai munka, az majdnem minden esetben azt jelenti, hogy vevőket kell felhajtanod, termékeket bemutatnod és eladnod. Én szeretek beszélgetni az emberekkel, de ha látom, hogy nem akar vásárolni (s a legtöbb embernek fölösleges kiadásokra most nincs pénze), akkor nem fogom tudni reklámozni, hogy de ez akkor is megtérülő befektetés.


Én sem szeretem ha rám akarnak tukmálni valamit.

2010. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!