Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » (budapesti) Állásra való...

(budapesti) Állásra való jelentkezéskor érdemes feltüntetnem a "kísérőlevélben", hogy vidéki vagyok?

Figyelt kérdés

Elég ritkán hívnak be álláskersés ügyében és nem igazán tudom megitélni, hogy valyon mennyire lehet-e a vidéki lakhelyem hátráltató tényező a kiválasztásnál?

Szerintetek?



2013. máj. 1. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem hátráltató tényező. Az sokkal inkább, hogy a vajon-t valyon-nak írod.


Mindenesetre én nem írnám bele egy motivációs levélbe, mert nem tartozik a tárgyhoz.

2013. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút hátrány. Nálunk élből kuka volt minden CV ami nem BP-i volt.


De ha CV-dben is ennyi helyesírási hiba van akkor tök mindegy a lakhely.

2013. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Ugye az önéletrajzban benne van hogy hol laksz, abból tudhatják a munkáltatók hogy mi a helyzet.

Én is jelentkeztem már egy fővárosi munkahelyre, 50 perc oda az út busszal vidékről, autóval is 35-40 perc legalább, de felvettek. Mondták hogy ha nekem nem gond a bejárás akkor nekik sem gond, felvettek, és fizették a bérletemet. plusz a BKV-t is. De utána mivel áthelyeztek másik munkakörbe így már céges autóval járok be, ami azért gyorsabb is meg nekik az üzemanyag az én bejutásomhoz kb annyi mintha a bérletet fizetnék ki.

2013. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyfüggő. Nálunk budapesti munkahelyen van olyan kolléga, aki Győrből ingázik naponta. A munkáltatónak az a lényeg, hogy a munkaidejét letöltse, az már a munkavállaló egyéni kényelmetlensége, hogy ennyit kell utaznia.
2013. máj. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos megkapsz egy állást, ha a fővárosból keresnek, de Te beírod hogy Makó.

Gondolkozz már:D

2013. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne költözhetne fel egy makói Budapestre??? Gondolkozz már! Szerinted csak budapestiek dolgoznak Budapesten?

Természetesen nem írnám be, hogy hol lakok, és az én önéletrajzom nem is tartalmazza, hiszen teljesen mindegy, ha én jelentkezek egy állásra és vállalom, hogy oda eljutok munkaidő kezdetére. Sőt, azt sem szoktam beírni, hogy három gyermekem van. Minek? Mit akarnak tőlük? Az önéletrajz legyen tárgyilagos, és tartalmazza a tanulmányi és szakmai előmenetelt, a lényege pedig, hogy hívjanak be. Na utánad rajtad a sor, hogy legyél megnyerő és győzd meg őket, hogy te kellesz nekik.

Viszont a helyesírásodra figyelj! Főleg, ha egy olyan programban írod, mint ez, hogy aláhúzza a hibás szavakat.

2013. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!