Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek pénzügyi területen...

Szerintetek pénzügyi területen milyen irányban érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, jelenleg egy cégnél dolgozok jogi diplomával, jól is keresek, de diákként meg tavaly kipróbáltam magam pénzügyi területen is és abban mondjuk úgy, h több pénzt látok illetve tudom magamról, h alkalmas vagyok h ezen a területen is dolgozzak másodállásban.

Most jelenleg önképzem magam pénzügyi ismeretekből, de fogalmam nincs, h mit is akarok.

Szal diákként hitelkártyáztam, de az egy nagy lehúzás volt, otthagytam.

Később próbálkoztam életbiztosításokkal, de ott meg az volt a baj, h ha nem hazudsz pofátlanul, akkor senki nem áll veled szóba, szal visszavásárlás meg egyebek és garantáltan bukod a dolgot, persze aki nem beszél róla, az világba köti a biztosításokat.

Mit javasoltok?



2013. ápr. 24. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
24 évesen örülnék hogy van munkám és igyekeznék ott minél jobban helytállni. Ha lesz több év tapasztalatod akkor majd ráérsz gondolkozni a váltáson. Még nem időszerű. Ez az én véleményem, egyébként azt csinálsz amit akarsz.
2013. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem váltani akarok egy az egyben, szal ezért is írtam, h másodállás.
2013. ápr. 24. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy a pénzügyeken belül is hol szeretnél.


Például ha tőzsdézni, akkor van tőzsdei szakvizsga, ami egy egyéves hétvégi tanfolyam.

Ha alapkezelőnél, vagyonkezelőnél akkor van VAP vizsga, ami egy féléves hétvégi tanfolyam.


Ezeken kívül főleg a főiskolák és egyetemek képzései maradtak. Levelezőn megcsinálhatnál egy 3 éves pénzügyi szakot főiskolán.


Én már az egyetem alatt megszereztem a VAP-ot és a tőzsdei szakvizsgát, tanultam nyelveket (amik fontosak) és lehúztam néhány hónap fizetés nélküli gyakorlatot bankban. Ebből látszik hogy mindenből egy kicsit megoldást választottam, de szerintem érdemesebb előbb eldönteni, hogy a pénzügyi területen belül mi a szűkebb értelemben vett választásod.

2013. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Véletlenül nem te vagy az a személy, akinek 5 nyelvvizsgája van?
2013. ápr. 24. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Még egy számviteli diplomát is szerezz...akkor Te leszel a császár.

A kettő együtt világszám. Na, még ha jó vagy egy nyelvben is, akkor.... már nem is tudom fokozni.

2013. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De igen, én vagyok.
2013. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!