Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzba írhatok kamu...

Önéletrajzba írhatok kamu lakcímet?

Figyelt kérdés
Merthogy sok hirdetésben ott van hogy csak Budapestiek jelentkezését várják. Én pedig nem ott lakok, de munkát ott keresek, már egy éve eredménytelenül. Odaírtam már hogy költözés bármikor megoldható, de ez nem hiszem hogy érdekli őket. Akkor is inkább egy bp-it vesznek fel. De mi van ha kamucímet írok?
2013. ápr. 28. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

és mit érnél el vele? Azért csak budapestieket akarnak felvenni, mert nem vállalják a vidékiek vasút támogatását, és nem akarnak a vasúthoz alkalmazkodni. Ha kamu címet adsz meg, és felvesznek, soha nem magyarázkodhatsz hogy télen azért késel 2-3 órákat mert ellepte a hó a vasútvonalat és a vonatok késnek. Ahogy nyáron sem mondhatod hogy a nagy meleg miatt késnek a vonatok..

Így rögtön kiderülne hogy vidéki vagy és nem pesti..

De ez legyen a legkisebb gondod. Az adókártyádon az állandó lakcímed van írva. A lakcímkártyádon az állandó és ideiglenes lakcímed is rá van írva. Ezt hogy magyarázod meg ha kamu címet adsz??

2013. ápr. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes lakcíme attól még lehetne Budapesten, azt meg nem íratod rá az adókártyádra. Szerintem simán beírhatod az eredetidet, meg alá tartózkodásiként pl. egy bp-i ismerősödét, ha előtte lebeszéled vele. De első válaszoló jól mondta, innentől nem hivatkozhatsz a vonatra.
2013. ápr. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam pályakezdő koromban. Felköltöztem Bp-re az egyik ismerősömhöz, nála laktam 2 hétig, tőle jártam interjúkra + albérletet keresni. Az akkori önéletrajzomon az ő címét tüntettem fel, de persze sosem néztek utána, csak annyit figyeltek, hogy Bp., így esélyes voltam az állásokra, amiket megpályáztam.


Nem feltétlenül kell beleírni az egész (kamu) címet. Lehet, hogy annyi is elég nekik, hogy 1111 Budapest, vagy 1111 Budapest, Budafoki út, házszám nélkül.

2013. ápr. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"adókártyádon az állandó lakcímed van írva"

Miről beszéltek? Adókártyán nincs semmilyen cím. Azon csak név van, meg adószám.


Írjad nyugodta. Ugyis emailben vagy mobilon kommunikálnak. Ha meg megkérdik majd, mondd hogy albérlet és nem vagy bejelentve, tulaj nem engedte.

2013. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kérdező elmondta, hogy amint megkapja a munkát BP-re költözne, szerintem nem számít.
2013. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban mégis számít, hogy ránézésre (!) nem landol-e rögtön a szemetesben az önéletrajza...
2013. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég várost és irányítószámot írni, ahogy fentebb is írták: 1145 Budapest például.Nem fognak utánanézni. Viszont ha elnyered az állást, tényleg költöznöd kell sürgősen!

Csak a tisztánlátás végett: az csak az egyik ok, ha nem kapod meg az állást, hogy nem bp-i a címed. A másik, hogy Bpen 1-1- állásra több100, több1000 pályázat érkezik be. Tehát attól, h bp-i lesz a címed, 1%kal javulnak ugyan az esélyeid, de hiú illúzióid ne legyenek.

Régebben az emberek kisvárosból megyeszékhelyen kerestek állást, aztán Bp-en, de mivel már Bp is telített, ezért mennek sokan külföldre.

2013. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha van ismerősöd, írd be az ő címét. Sosem fogják ellenőrizni. Én anno így csináltam.
2013. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!