Mi történne vajon az alábbi helyzetben?
Ha a fizetés olyan rendszerben működne, hogy az embereknek előre kellene nyilatkozniuk a heti- vagy órabérükről, hogy mire fogják felhasználni?
Teszem azt, be kellene mutatni egy listát, hogy mit fognak vásárolni belőle és addig az összegig kapnának pénzt, de csak időarányosan, majd kimutatást készítenének, hogy X munkaórát mely jószág megszerzésére fordította a munkvállaló.
Ha "gyűjtögetős" jellegű (pl. nyaralás) lenne, akkor havi adott összeget meg kellene jelölni, amit a felhasználás időpontjáig félretesz a munkáltató, majd egy összegben kifizeti.
Tudom, sok gyakorlati buktatója lehetne, de maga az elmélet érdekelne, hogy hogyan hatna ez az emberek költési szokásaira vajon?
Én 250 ezer nettót keresek. Ebből 140 ezret elteszek jelenleg vagyongyarapítás céljából.
Akkor csak 110 ezret kapnék a te rendszeredben, mert csak annyit költök magamra egy hónapban, a többivel pedig egyelőre nincs konkrét célom?
Ha a munkáltató visszatartaná a pénzt, akkor arra fizetne kamatot?
Egyébként "ha csak elmélet szintjén nézzük" (ami nehéz), akkor jó lenne, mert az emberek nem tehetnék meg, hogy vesznek valamit a pénzükből amit csak úgy meglátnak és megtetszik nekik, hanem el kellene gondolkodniuk azon, hogy mire is költik a pénzt és mire oda eljutnának, akkor lehet nem vennének meg felesleges, csak megkívánt de valójában nem kellő dolgokat. Kezdve az 50 forintos péksüteménytől az 50 ezer forintos műszaki cikkig, amit az életben nem vesz elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!