Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hány évesen jöttetek rá,...

Ti hány évesen jöttetek rá, hogy mi érdekel titeket, hogy mivel szeretnétek foglalkozni? Én 16 vagyok és gőzőm sincs. Aggódjak vagy még ráérek? És ha igen, akkor meddig? 16/l

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem jöttem rá igazán...

27/N

2013. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok, és amikor egyetemet választottam, akkor sem tudtam, mi leszek. Olyan sok minden érdekelt, de igazából egyről se tudtam elképzelni, hogy életem végéig azt csináljam. Úgyhogy választottam egy olyan irányt, amiben tudtam, hogy érdekel, és el is lehet vele helyezkedni, úgyhogy míg rá nem jövök, miben valósítom meg magamat, addig legalább jól keresek.


Azóta a mostani munkámban (elég speciális) megtaláltam a jót, élvezem szinte minden percét, és meg is fizetik. Közben meg tudom, hogy pár év múlva egy teljesen másik irányba szeretnék elmenni, csak hogy kipróbáljam magamat. És ki tudja, hol kötök ki a végén? :)


Amúgy a családomban is kb. ezt láttam: édesanyám két diplomával rendelkezik, de ő sem ezekben találta meg élete munkáját - viszont amit most csinál, szintén élvezi. Édesapám és rengeteg területen dolgozott.


Szóval ne csüggedj el, ha nem tudod, mi akarsz lenni, mert az élet nagyon hosszú, és sok minden jöhet még :) De ez nem azt jelenti, hogy ne legyen célod: ha döntesz, akkor menj afelé, és ne gondold meg magadat félúton!

2013. febr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 16 évesen jöttem rá melyik terület, milyen tárgyak (már előtte is tudtam, de ekkor tudatosult annyira hogy komolyabban is vegyem). Majd 18 évesen mikor felvételiztem megtetszett egy szak. Érdekelt is, szerettem is most ezzel keresek munkát. Ez érdekelt, de hogy fogok e valaha dolgozni vele azt nem tudom. Nem kell megijedned. Egy embert több minden is érdekelhet. Sokan majd csak 20 éves koruk után jönnek rá mi érdekli őket. Hobbi terén is szerintem ez az igaz.
2013. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 17 vagyok és eddig arra jöttem rá, hogy a reál tantárgyak fekszenek nekem jobban, ebből mi fog következni nem tudom.
2013. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. febr. 24. 22:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, én sem tudtam még 18 évesen sem. Anyukám terelt a közgáz irányába, amihez affinitásom sem volt, de nagy nehezen elvégeztem a fősulit, aztán az egyetemet is, és el tudtam helyezkedni. Kicsit sok időbe telt, mire megtaláltam a helyem, vagyis azt a területet, ami igazán nekem való, de most már tudom, hogy jó választás volt.

Sokszor érdemes mások tanácsait meghallgatni.

2013. febr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20 évesen sem tudtam még én, utána kezdtem el rájönni
2013. febr. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én általános iskolában 6.-7. környékén jöttem rá, hogy engem a programozás érdekel és azóta is ezen a pályán vagyok töretlenül. Ennek ellenére nem vagy elkésve, az emberek többsége elég nehezen ébred rá arra, mit is szeretne az életben. Még az egyetemen is rengetegen vannak, akik azt se tudják mit keresnek ott (mondjuk ez már ciki). Azért azt javaslom még érettségi előtt próbáld meg kitalálni, mi az amit egész életedben örömmel végeznél.


24/F

2013. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24 és még most se tudom igazán.
2013. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5%
Ezek az emberek, akik nem tudják még most se mi akarnak lenni, na ezek a csődtömegek. Ezt mindenképpen kerüld el kedves kérdező, és igyekezzél minél hamarabb kitalálni, miből szeretnél karriert felépíteni. Már most is késésben vagy, mert azok a sikeres emberek , akik már kiskoruktól kezdve tudják mi akarnak lenni, és arra tanulnak folyamatosan. Ha közeljövőben nem kezded el a karriered megalapozását, akkor a jövőd elég ködös, sötét lesz. Mehetsz majd te is tescoba árufeltöltőnek , vagy olyan munkát végezni, amit egész életedben utálni fogsz. Nem véletlenül van, hogy minden 3.ember nem szeret dolgozni.
2013. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!