Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz munkát...

Miért ilyen nehéz munkát találni kisgyerekes anyukaként?

Figyelt kérdés

Volt egy biztos munkahelyem,sose voltam táppénzen a gyerek miatt(én se voltam sose beteg) mégis mikor 3 éves lett,elküldtek.Utána határozott idejü szerződéssel lett másik munkahelyem,azt igérték átvesznek határozatlanra,de mégse,nagy valoszinüséggel a gyerek miatt,pedig ott se hiányoztam a fiam betegsége miatt,felvettek egy középkorú nőt helyettem.

Most itt vagyok munka nélkül,max. 3 műszakos gyárban tudnék dolgozni,mert a városban más lehetőség nincs,az irodai munkák kihalásos alapon szerezhetők csak meg...na de ha 3 műszakban dolgozom akkor alig látom a gyerekemet:(Most mit csináljak?

Más hogy oldotta meg a helyzetet?akár utaznék is ha egy jó munka összejönne,de itt semmi nincs Komárom megyében :((



2013. febr. 13. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

A gyerekes dolgozók elég gyakran mindent a gyerekre fognak, olyan mint amikor a cigánynak az az első reagálásra, hogy "azért mert cigány vagyok?"


Én nem mondom, hogy nem a gyerek miatt küldtek el, mivel nem ismerem az ügy részleteit meg az érme két oldalát. Viszont azért át kell gondolni, hogy biztos a gyerek volt a gond?


Milyen munkakörben dolgoztál? Mi a szakmád, miben jeleskedsz?


Korábbi melóhelyemen egy nőt vettek fel project managernek. 2 gyereke van, és jó párszor volt otthon miattuk, de olyankor megoldotta otthonról. Nem is lett kirúgva. A mai napig ott dolgozik, lassan 3 éve szerintem. Nyilván jól csinálja a munkáját és hasznos a csapatban.


Te ezt elmondhattad a korábbi melóhelyeidről? ettől függ sok minden.

2013. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Engem is érinteni fog a kérdés hamarosan, jelenleg ugyan még GYED-en vagyok, de ugynakkor meg ismerem a másik oldalt is, mert személyzetis voltam egy cégnél.


Jól gondolod, hogy van egyfajta hátrányos megkülönböztetés, vagy inkább félelem a munkaadók részéről a kisgyermekes anyukák iránt. De ez alapjában véve már ott megnyilvánul, hogy fel sem veszik! Ha felveszik, akkor számolnak azzal, hogy a gyerek miatt bizony elő fog fordulni a táppénz. Gond csak akkor van, ha valaki túl gyakran hiányzik a gyerek miatt. Volt egy olyan dolgozónk, akitől meg kellett válnunk, bár elég hosszú ideig türelmesek voltunk vele, de minden hónapban hiányzott néhány napot, vagy hetet. Ezt nyilván nem lehet csinálni hosszabb távon.


Ha nem hiányoztál a gyermek miatt, akkor más oka van a dolognak, lehet, hogy létszámfelesleg lettél, vagy nem voltak annyira elégedettek a munkáddal. Csak azért elküldeni valakit, mert gyermeke van, nem szoktak. Nyilván nem Te vagy az egyetlen kisgyermekes anyuka ott.


Ha nem hiányoztál, akkor egészen biztosan nem a gyerek az oka! Nem lenne logikus!

2013. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fiam betöltötte a 3. évét,és a következő munkanapon tettek ki mikor megszünt a védettségem..amugy is megszünt utána a cég,szoval végülis az mindegy...az utána lévő helyen mindenki meg volt elégedve velem,vagy ha nem akkor nem mondták a szemember??amugy végzettségem szerint műszaki eladó vagyok,de nem abban dolgoztam az utóbbi időben hanem irodai dolgozó voltam...
2013. febr. 13. 10:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, se férjem, Bpen is élek, mégse kellek sehova. Nincsenek mhelyek, a hirdetések zöme kamu!És jól látod Kérdező: "az irodai munkák kihalásos alapon szerezhetők csak meg"


Sajnos ez van mindenhol...protekció nélkül nem megy.

2013. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Olyan munkakör nincsen, hogy irodai dolgozó. :D Lehetsz titkárnő, könyvelő, asszisztens, pénzügyes, adótanácsadó, stb. de az nem munkakör, hogy irodai dolgozó. Ha nem hiányoztál a gyerek vagy magad miatt, akkor valószínűleg annak estél áldozatul, hogy találtak egy képzettebb embert a feladatra vagy olyat, aki alacsonyabb bérért is elvállaja a munkát. Ez manapság már nem nehéz, mivel nagyon sok a munkanélküli, felétek meg különösen, ahogy te is írtad. De az is előfordulhat, hogy kellett egy hely egy ismerősnek.
2013. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem képzettebb mert őt is most tanitják csak be...adminisztrátor volt amugy hivatalosan a szerződésemben a munkakörömnél.
2013. febr. 13. 11:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kár ezen rágódni, talán az új jövevény protekciós volt, mindenesetre sosem fogod megtudni, mi volt az ok.

Próbálj meg előre tekinteni. Álláskeresésnél nyugodtan mondd meg, hogy bár van gyereked, de nem szoktál hiányozni miatta, mert meg tudod oldani a felügyeletet, stb. Ezt szeretik hallani általában.


A túlóra kérdése még egy fontos tényező lehet. A kisgyermekesek kevésbé tudnak túlórát vállalni, sok cég viszont szereti elvárni. Ezen érdemes még elgondolkodnod, meg tudod-e oldani.


Ha Komárom megyében nincs munka (tudom, a Nokia bezárt - én is dolgoztam Komáromban), akkor gyere Győrbe, itt könnyebb találni, van egy hatalmas ipari park sok céggel. Először a közvetítő cégekkel próbálkozz.

2013. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Túlóráztam is,hiába 3 is szólt a munkaidő,volt hogy 6kor is ott voltam még
2013. febr. 13. 11:30
 9/11 anonim válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok. Letelt a 3 év, a régi helyemre már vettek fel embert, miattam nem fognak kirúgni senkit, részmunkaidőben nem vesz vissza, köszöni szépen, ennyi volt. Nekem 3 és fél éves, és nem kellek senkinek sem, mert ő van. És ezt meg is mondják. Tavaly emiatt már össze is vesztem egy vállalkozóval. Jelzem, ő már legalább az ötödik volt, aki ezt az arcomba mondta. Hirdetett, jelentkeztem, szóba került a gyerek, erre ő: hát, nagyon átérzi a helyzetemet, neki is van egy 3 éves fia, de nagyon sajnálja, neki kisgyerekes nem kell. És már megkérdeztem, hogy akkor mondja meg, hogy mit csináljak??? Meddig üljek otthon? Amíg lesz vagy 10-11 éves, hogy ha beteg, akkor egyedül is otthon tudom hagyni? Vagy mégis hogy? Hát, erre nem mondott semmit. Viszont, mikor még nem volt meg a gyerkőc, akkor volt egy olyan cég is, ahol azt mondták, hogy azért nem vesznek fel, mert még nincs gyerekem! És nekik nem éri meg ráfordítani az időt meg energiát, míg betanítanak, hogy aztán meg tőlük menjek el gyedre. Na? Akkor hogy jó? Az se jó, ha van, az se jó, ha nincs.

Én még annyival rosszabb helyzetben vagyok, hogy nekünk aztán senki segítség. Se nagymama, se rokonok, senki, aki esetleg hozza-viszi, ha kell, vagy vigyáz rá, ha beteg... Én sem tudom, mit csináljak... De így éhen döglünk... Egy fizetés igen kevés...

2013. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egy mamát vettek fel helyetted, ez szép!

úristen mire fogja megtanulni az irodai munkát :-)

2013. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!