Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti erről mit gondoltok?

Ti erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Olyan állásra jelentkeztem, ahol két nyelvet kérnek felsőfokon.

Viszont a fejvadász, aki interjúztat, és dönt, csak az egyik nyelvet beszéli, azon a nyelven le is folyt az interjú, az rendben is volt.


A másik nyelvet (ami a fontosabb a munkához) viszont egyáltalán nem beszéli, így abból az interjú végén elém tett egy tesztet, aminek csak és kizárólag nyelvtani része volt (se írás, se olvasott szöveg értése..). Persze az eleje jól ment, de a végén amikor a kivételek kivételére kérdezett rá, ott már csak tippeltem. 2 %-al kevesebb lett mint az elvárás, így a fejvadász úgy döntött, nem pályáztat.


Másfél évig éltem ebben az országban, viszont az iskolában a nyelvtani csak középfokig tanultuk.

Mivel ügyfélszolgálatos melóról van szó, tudom, a 90%-a telefonon keresztül menne, és folyékonyan beszélem a nyelvet, még jobban mint az elsőt.


Esélyt se adtak, olyan dolgokon buktam el, amit élő beszédben nem is használ senki..


Kicsit fel vagyok háborodva, hogy egy olyan fejvadász ítéli meg a nyelvtudásomat, aki nem is beszéli.


Nektek van ilyen tapasztalatotok..? Ez mennyire általános..? Ha nem tudok 5 összefüggő mondatot elmondani, de bevágtam az összes nyelvtani szabályt, akkor nagyobb eséllyel kapok munkát.?



2013. jan. 27. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ezt miért nem mondtad neki? Úgy, ahogy nekünk is itt előadtad.
2013. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Feleslegesen mondta volna el amit itt leírt. Azon nem változtat, hogy bizonyára nagyon sokan jelentkeztek és ha a ponthatárok alapján nem felelt meg a kérdező, így nem folytatták az interjút.

Sajnálom, nagyon nehéz munkát találni manapság.

2013. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elmondtam, de azt mondta, hogy sajnos náluk csak egy valaki beszéli ezt a nyelvet (a németről van szó, mielőtt valaki, valamilyen egzotikus nyelvre gondolna :D) és ő most szabadságon van 3 hétig, és ezért nincs lehetőségem arra, hogy szóban javítsak az eredményemen.


És egyébként is évek óta ezzel a teszttel dolgoznak, nekik és a cégnek is bevált, nem vihetik lejjebb a ponthatárt, mert azok, akik csak középfokon beszélnek, még véletlenül átcsúsznának a rostán.


Azóta egy másik fejvadászcégen keresztül felvettek a céghez, gondolkodom, hogy megírom neki, hogy így repült 600.000Ftja. Persze, csak akkor fizetnek utánam, ha fél évig ott vagyok, úgy lehet várok még.


Mindegy, a kérdés lényege az volt, hogy csak engem döbbent meg, hogy így mérik a nyelvtudást Magyarországon?

2013. febr. 3. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!