Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kapok munkát?...

Miért nem kapok munkát? 21éves srác

Figyelt kérdés

Van egy érettségim és egy okj-s bizonyítványom.

Az interjúkra elegánsan megyek, ápoltam. Jól nézek ki, nem vagyok lepukkadt ember.

178cm magas, normális testalkatú vagyok

Egy hátrányom van, hogy még sehol se dolgoztam. Ezért utasítanak el mindenhol?


Próbálkoztam több helyen is, szakmámon belül/kívül (gyárak stb..)


Önéletrajzom rendben van. Mi lehet a baj?



2013. jan. 11. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nincs semmi gyakorlatod. ennyi
2013. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

dehát egy rohadt gyárba pl betanítanak akkor meg mindek gyakorlat.

mi számít gyakorlatnak? suliba volt gyakorlatunk!

2013. jan. 11. 22:11
 3/14 A kérdező kommentje:
meg honnan legyen gyakorlatom, ha nemrég szabadultam az iskolából??
2013. jan. 11. 22:12
 4/14 bumbi02 ***** válasza:
90%
Milyen okj- d van?
2013. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Informatikai hálózatkezelő
2013. jan. 11. 22:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

gyár.

definíció: olyan munkahely, ahol betanított munkások dolgoznak. Az emberek túlnyomó többsége alkalmas a munkára. Többnyire 10x-20x-30x -os túljelentkezés várható egy megüresedett helyért.


Ergó: ha van 10 munkahely, arra jelentkeznek 100-an 200-an. ebből 90-190-et el kell utasítani. ha 10 hely van és 100 a jelentkező, akkor 1 helyre 10 ember pályázik. ergó 10% esélye van mindenkinek a munkára. feltéve, hogy mindenki totál egyenlő.


az okj önmagában szart se ér. továbbra se. az az informatikus nulla akinek csak papírja van. ez a másik.

2013. jan. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amennyiben már behívnak interjúra, és ott tudsz valami olyan szakmaiságot+ személyiséget(tudsz csapatban dolgozni,tényleg jól kommunikálsz nem csak mondod mint a sok fogyatékos) akkor kelleni fogsz.Célszerű lenne keresned valakit aki ezzel foglalkozik és 1-2-3 hónapot ingyen bevállalni.Vagy otthon képezni magadat.Az informatikánál pedig ténylegesen a papír az ami a legkevesebbet éri, nekem is van egy hasonló nevű mint a tied,de sz*rt sem értek a gépekhez, ezért kerestem(és találtam is) olyan szakterületet ahol célom a legjobbak közé bekerülni a jövőben.Sok sikert a jövőben, remélem tudtam segíteni.
2013. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Mert nincs gyakorlatod. Gyárakba se vesznek fel, mert nem fognak betanítani téged, mert az csak időpocséklás, meg idő és pénz veszteség, oda is olyan kell aki ért hozzá. Kicsit tévedésben vagy te, és sokan mások is a gyárakkal kapcsolatban. Amit elvégeztél informatikai képzés okj-n keresztül egyenlő a nullával, kitörölheted azzal a seggedet. Ez a 22-es csapdája...

Úgy találhatsz magadnak munkát, ha elvégzel egy másik normális szakmát, csak az már fizetős ugyebár. Keresel mindenféle munkát (külföldön is) és bízol benne nagy számok törvénye alapján felvesznek. Ha van protekciód, rokonod, barátod, aki be tud rakni téged valami helyre. Továbbá felveszel hitelt, és magadnak teremtesz munkahelyet, csinálsz egy saját vállalkozást. Esetleg szüleid támogatnak és azzal ellubickolsz. Minden más esetben, éhen fogsz halni. Üdvözöllek a VALÓSÁGBAN :)

2013. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolati tőkédet építsd. Úgy jutsz valamire. Milyen elképzeléseid vannak, mik a kívánt területek?
2013. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Diakmunka vagy barmilyen munka elonyt jelent. Mert mar feltetelezheto miaz a munka. Bejarni, dolgozni, telejesiteni, felelosegtelejesen. Probalj meg tobb helyre jelnetkezni es ne 3 visszautasitas utan szemvedni. Ebbol is latszik, hogy nem vagy kitarto. Ez mar egyrossz tulajdonsag. Foleg egy gyarba. Ahol monoton a munka.
2013. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!