Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tiszteletem! Szabályos e a...

Bencslaci kérdése:

Tiszteletem! Szabályos e a bérpapír utólagos kiadása?

Figyelt kérdés

A minap felhívott a főnököm hogy kirúg,mert nem tetszik neki hogy szabadság közben lebetegedtem!:(

Egyszer már ezelőtt felmondtam egy jobb cél érdekében,de meghiusult és már akkor is feltünt a szabadságom nemkifizetése(csak papíron).

szűk 3 hónap munkaviszonyom volt és még próbaidőnek számított!Bérszámfejtési papírt addig nem is láttam csak egyszerre a 3 havit és irjam alá itt-ott stb!

Akárcsak majd most pénteken is ezt akarják!

Most is egyszerre kapom meg a 3 havi bérpapirt és biztos az utolsóban benne lesz az eddigi szabadságom és a kifizetett szabadság(ami csak papiron lesz)!

A bejelentett béremet utalni szokták és a "maradékot" zsebbe kapom,mert ugyebár mint sok helyen kevesebbel jelentenek be és válság lévén bele kell mennem:(

-A kérdésem a következő:

-szabályos e,hogy bérpapirt csak egyszerre adnak ki?

-alá kell e írnom fizetés előtt a felmondással kapcsolatos papírokat és majd "elszedik a szabimat"?

-szabadságot meg lehet e szakítani táppénzzel?

előre is köszönöm a segítséget!


2012. dec. 19. 06:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
még annyit tennék hozzá,hogy 22 én lejárt a próbaidőm!
2012. dec. 23. 08:18
 12/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem rúgtak ki!


Én hétfőn bemennék dolgozni...

2012. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

mindíg van bajom :D

a munkaszerződésben 625 forint órabér van megállapítva,de nem irta hogy netto vagy bruttó!

egyszer a bérpapíromon láttam,még az előző felmondásomkor 5000 ft ünnepnap bért azaz 8X625=5000!

a munkatársaim netto 5000ft-ot kaptak 1 nap szabadságért!

de az utalt munkabér csak 72050 ft volt 22 napra!

akkor most hogyan is számolják ezeket?

vagy minden brutto csak jószívűsége miatt adott volna bruttóstol a szabit és az ünnepet?

2012. dec. 23. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!