Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tiszteletem! Szabályos e a...

Bencslaci kérdése:

Tiszteletem! Szabályos e a bérpapír utólagos kiadása?

Figyelt kérdés

A minap felhívott a főnököm hogy kirúg,mert nem tetszik neki hogy szabadság közben lebetegedtem!:(

Egyszer már ezelőtt felmondtam egy jobb cél érdekében,de meghiusult és már akkor is feltünt a szabadságom nemkifizetése(csak papíron).

szűk 3 hónap munkaviszonyom volt és még próbaidőnek számított!Bérszámfejtési papírt addig nem is láttam csak egyszerre a 3 havit és irjam alá itt-ott stb!

Akárcsak majd most pénteken is ezt akarják!

Most is egyszerre kapom meg a 3 havi bérpapirt és biztos az utolsóban benne lesz az eddigi szabadságom és a kifizetett szabadság(ami csak papiron lesz)!

A bejelentett béremet utalni szokták és a "maradékot" zsebbe kapom,mert ugyebár mint sok helyen kevesebbel jelentenek be és válság lévén bele kell mennem:(

-A kérdésem a következő:

-szabályos e,hogy bérpapirt csak egyszerre adnak ki?

-alá kell e írnom fizetés előtt a felmondással kapcsolatos papírokat és majd "elszedik a szabimat"?

-szabadságot meg lehet e szakítani táppénzzel?

előre is köszönöm a segítséget!


2012. dec. 19. 06:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

-szabályos e,hogy bérpapirt csak egyszerre adnak ki? Elvileg havonta kellene.

-alá kell e írnom fizetés előtt a felmondással kapcsolatos papírokat és majd "elszedik a szabimat"? Nem kotelezo, de miután a hivatalos bered es a valodi jovedelmed nem azonos, nincs igazán miért ugrálni....

-szabadságot meg lehet e szakítani táppénzzel? Meg.

2012. dec. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

itt az egyetlen probléma hogy tilos olyan pénzt elfogadnod ami nincsen bejelentve vagy nem adózol belöle.

Szóval sokmindent nem tdusz tenni.

2012. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

még annyit szeretnék kérdezni,hogy megkapom a bérpapirt és van nekem még táppénzem is 4 nap+a szabadság és ha aláírom őket,akkor létezhet e hogy nem annyit fizet ki nekem hanem amennyit Ő gondol,azaz a táppénzt nem és a szabadságot sem csak feltünteti hogy fizette én meg alártam?

sokat segítettek eddig is,köszönöm ezt is!

2012. dec. 19. 13:13
 4/13 anonim ***** válasza:

Most akkor utalja a béredet, vagy készpénzben fizeti? (eltekintve attól, amit feketén kapsz)

Utaláskor annyit kell utalnia, amennyi a bérpapíron nettóként szerepel, akár mit írsz alá, másképp nem egyezik a könyvelése.

2012. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

utalja igen,de nem tudom a táppénz ráeső részét hogyan akarja rendezni!

vagy mindent rá kell vezetnie a bérpapirra?

2012. dec. 19. 16:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindent rá kell vezetnie a bérpapírra.

Ha táppénzt kapsz és nem betegszabadságon vagy, akkor azt nem a munkáltatód utalja neked (hacsak nem üzemi kifizetőhely), hanem a MEP. A munkáltató a táppénz hozzájárulást a NAVnak utalja (a bruttó táppénzed egyharmadát)

2012. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ,már csak egy maradt

:táppénz alatt ki lehet e rúgni?

2012. dec. 20. 06:31
 8/13 A kérdező kommentje:

tiszteletem!

sajnos a gyanúm beigazolódott a következő történt!

utolsó munkanapomon nem került kiirásra a szabadságom,de mint ez kiderült utólag kiirták ugy hogy alá sem irtam,nem is láttam!

2 napot kértem összesen.Sajnos a 2 nap szabadság utáni napon lebetegedtem amit nem díjaztak!Telefonon próbáltam közölni,de nem vették már akkor sem fel,így sms-ben közöltem!

Erre már jött a reakció sms hogy "szabadság alatt nem mehetsz táppénzre"!

Közben kiderült hogy mehetek és van is igazolásom!

Én 2 nap szabadságot kértem,amit nem is irtak ki amig ott voltam,de mire letelt a 2 nap,érdekes módon még szabadságon voltam!

Közben telefonon hívtak,hogy számoljunk el pénteken azaz ma délelőtt 10 órakor mert szemétséget csináltam!

Ma vittem a táppénzespapírt az elszámoláshoz,erre zárva az iroda(magánház) és a telefonokat a nagyfőnök kinyomja,a könyvelő a nem veszi fel!

Okosításon voltam rögtön ezután és kiderült hogy telefonon nem mondunk fel csak írásban,továbbá nem visszadátumozott papírokkal.Máig vagyok fedezve munkailag ill.munkaviszonyban,ami után kapok még bért(táppénzt)!

A következő kérdéseim lennének a szakértőkhöz:

-Ha nem irtam alá szabadságos tömböt,de sms-ben elismerték hogy szabadságon vagyok voltam,mi lesz azzal a 2 nappal amire állítólag szabadságon voltam de nem írtam alá?

-mi lesz hétfőtől,jelenlétit már nem fogok látni se nem fogom tudni egyátalán hogyan is kezelik ezeket a napokat majd?

-mit tehetek még hogy megkapjam a felmondást minél hamarabb,ha már kiakarnak rúgni?

egyébként próbaidős voltam még éppen!

Köszönöm a válaszokat előre is!

2012. dec. 21. 12:56
 9/13 anonim ***** válasza:

-Ha nem irtam alá szabadságos tömböt,de sms-ben elismerték hogy szabadságon vagyok voltam,mi lesz azzal a 2 nappal amire állítólag szabadságon voltam de nem írtam alá?

A berlapodon el lesz szamolva, vagy mint szabadsag, vagy mint ledolgozott nap.


-mi lesz hétfőtől,jelenlétit már nem fogok látni se nem fogom tudni egyátalán hogyan is kezelik ezeket a napokat majd?

Ha felmondtal, mar nem kell jelenletit irnod.


-mit tehetek még hogy megkapjam a felmondást minél hamarabb,ha már kiakarnak rúgni?

Milyen felmondast akarsz megkapni? A papirjaidat? 5 munkanapjuk van a kiadasra.

2012. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigit is!

nem mondtam fel,csak egyszerűen felhívtak hogy menjek be mert kirúgtak!

csak éppen nem volt senki és nem is akartak telefont sem felvenni!

tehát nem hivatalosan rúgtak ki!

ezért aggódom a hétfői napppal vagy egyszerűen menjek dolgozni?

2012. dec. 21. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!