Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatalon szülői támogatás...

Fiatalon szülői támogatás nélkül mihez kezdjen az ember?

Figyelt kérdés
Novemberben töltöttem a huszonkettőt lányként. 15 éves korom óta dolgozom, mert több okból rákényszerültem, folyamatos munka mellett érettségiztem le, emellett estin környezetvédelmi méréstechnikusként végeztem. Az érettségivel vagy ezzel a szakképesítéssel kitörölhetem, bár ma már mivel nem. Minőségellenőrként dolgoztam az érettségi óta, onnan habár elismertek, kirúgtak azzal, hogy fölvesznek egy rokont. Nagyon sok buta embert látok munkát találni, eléldegélni, mégis kamaszkorom óta gyomorgörcsöm van a "holnap miatt". Most meg aztán végképp... Nem lehet tudni, hogy meddig lesz jövedelmem, mikor rúgnak ki stb. Most karácsony előtt kirúgtak, nem mertem senkinek ajándékot venni, mert nem tudom, mikor lesz munkám. Folyamatos stressz az életem, mit javasoltok? Nem vagyok egy optimista ember.
2012. dec. 18. 14:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Ma már többnyire csak az sikeres ilyen idős korban vagy esetleg később (azon kívül, ha netán el tud helyezkedni egy kitanult, jobb szakmában), aki örököl vagy aláteszik. Két általános iskolás osztálytársam általános iskola után lakást kapott életkezdéshez, egy ismerősöm az egyik fiának egy nívós kávéházat, a másiknak olasz ruhaboltot nyitott, ők jól élnek...
2012. dec. 18. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb helyzetben vagy, mint az, akinek mindent a feneke alá toltak, ez tény. De így sem lehetetlen a helyzeted. Egyelőre keress munkát, aztán gyúrj rá elsősorban az anyagi biztonságra. Legyen az az első.

Tudom, miről beszélek, én is így gondolkozom. Ennek az az eredménye, hogy nagyon spórolok, a környezetem nem is érti. Viszont a bankban már annyi pénzem van félretéve, amiből szükség esetén körülbelül háromnegyed évig meg tudok élni. Ez biztonságérzetet nyújt, de sok lemondás árán szedtem össze.

Az a terv, hogy ha úgy alakul, akkor majd valamilyen képzésre fordítom, de csak ha a megélhetésem biztosítva érzem. Vannak piacképes képzések, amik sokkal nagyobb biztonságot nyújtanak, mint némi félretett pénz. A párom fogalmazta meg jól: minek spóroljon ilyen célra, ha kirúgják, max. egy hónapon belül újra munkába fog állni, ráadásul szinte biztos, hogy magasabb fizetésért. És tényleg :) Egy jó szakma sokkal komolyabb biztosíték, mint a félretett pénzek.

2012. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Mennyire beszélsz angolul?

Lehet tudok Neked segíteni.


Nekem 13 évesen elváltak a szüleim.

Az életem inkább 18 körül esett össze.

Akkor már nem bírtam minden szálat összetartani és az egyetlen fix pont az életemben a suli elúszott a lábam alól...


Most külföldön vagyok.

Tőkét gyűjtök.

Saját lábra állok.

Akarok egy hasonló vállalkozást mint amilyen a cég ahol én dolgozom, de úgy hogy a képzés Magyarországon lenne így a dolgozóknak csak akkor kell kijönniük ha már tutira van munkahely.

Mert ki és visszarepülni elég költséges az utazásokkal.


Ha van egy kis megtakarított pénzed akár kezdhetsz az én cégemnél is, csak ahhoz ki kell utazni, 1 hét itt lenni, aztán haza.


Ha mást nem akkor meg talán én el tudom indítani a saját cégem és akkor max. jössz hozzám :)

2012. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Pont azt, amit mindenki. Dolgozz, tegyél félre, okosan intézd pénzügyeidet, ismerkedj meg egy hasonló helyzetű fiúval, házasodjatok, vegyetek lakást.
2012. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
4., inkább ne írtál volna semmit, ha csak ennyit tudsz...
2012. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Először is kérj az önkormányzattól átmeneti segélyt. Ez csak kis összeg szokott lenni, de ilyen szorult helyzetben az is nagyon jól jöhet.

Amúgy merre élsz?

2012. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15%
5.: Valóban a tiéd sokkal hasznosabb volt. 'segíííííjt!'
2012. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!