Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennétek vagy maradnátok?

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Párommal egy munkahelyen dolgozunk, bérmunkások vagyunk.

1 várossal arrébb élünk, mint ahol dolgozunk.

A probléma sok vele, mint minden munkahellyel általában, egyrészt nem fizet táppénzt és szabadságot, magyarán amelyik nap bent vagyok aznap keresek, ha nem vagyok az a napom 0 ft.

Ez eddig nem volt gond, a munka nem annyira nehéz és betegek sem vagyunk ,viszont mivel a fő cég és a céges busz vezetője nem tud megegyezni így a 4 vonalból 2-őt elvesznek és ez a miénket is érinti. ( ez csak a bérmunkásokra vonatkozik, mert a cég alkalmazottaknak ez jár)


Elvileg ez átmeneti és csak decemberben lenne így( persze, mivel január február kb semmi munka nincs nem is hívnak minket csak néha...) de a vonat úgy jár , hogy 1 órával előbb lennénk bent( be se engednek) vagy ha a későbbivel megyünk és az késik akkor késünk, plusz az állomástól úgy 1,5 km-re van a cég amit biciklivel meg lehet oldani a vonat után,( az elkövetkezendő - 20 fokban) viszont a vonatjegy ha kiszámoljuk 1 napra kettőnknek 1000 FT , 1 hónapban ez 20 ezer...


A fizetés viszont néhány hónapban üti a 120 e forintot.

( teljesítménytől függ,igaz január -februárban , néha márciusban átlag 50 ezer, mert pang a munka)


TI maradnátok vagy ez sok lenne már?


A mai világban be lehet vállalni egy felmondást?

Vagy jobb elviselni mindent , mert még ha le is néznek a bérmunkásság miatt, legalább van munkánk?


2012. nov. 30. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Keresnék közelebbit, de amíg nincs más biztos, hogy nem mondanék fel. Főleg, hogy nem is kell minden nap dolgozni, így állás interjúra is eltudtok járni.
2012. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen most végig van, karácsonyi szezon, szóval 2 hetente szombatozunk is, mikor meg nincs szombat akkor túlóra van, amit mindig akkor tudunk meg, hogy másnap lesz mikor eljövünk műszak végén.

Tudom, hogy nem jó hely, mert sok "ütés" ér minket és mindenkit a bérmunkásság miatt ( mint ha mi nem a raktárért lennénk, vagy nem lennénk ugyanolyan emberek),és ez kemény, de azt is tudom, hogy a mai világban örülni kell a munkának.

Nehéz eldönteni.

2012. nov. 30. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy amúgy jól érzem-e magam a munkahelyemen. Ha igen, maradnék, viszont autóval járnék be, nem vonattal.
2012. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, nálunk csak a vonat jöhet szóba.
2012. nov. 30. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!