Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek, vagy maradnátok,...

Mennétek, vagy maradnátok, akkor ha? Többi lent.

Figyelt kérdés

Érettségivel rendelkezem. 2 éves OKJ szakma több, mint felénél tartok. Mindkét félévben ösztöndíjas lettem.

Adott a lehetőség, hogy kimenjek külföldre hosszú távra, ha az iskolát abba hagyom. A lakhatás meg van oldva, 2 másik magyarral, és a párommal lennék egy házban. Ők már régóta kint vannak. Párom nem rég ment ki, 3,5 éve együtt vagyunk.

Egyéb szakmám, képesítésem nincsen.

Angol nyelvet középfokon és szaknyelven, németet alapszinten tudom.

Az iskola befejezése után is lesz lehetőségem még menni. Csak nem tudom érdemes-e, mert a szakmámban külföldön nem tudom mekkora eséllyel indulok, ha német nyelven nem beszélek folyékonyan, és a szaknyelvet sem tudom. Németországról van szó egyébként.

Ti befejeznétek az iskolát, vagy mennétek rögtön?

A szívem mélyén már eldöntöttem, de érdekel, hogy ki hogyan gondolkodik erről, ha a helyemben lenne.


2012. okt. 20. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérés, hogy milyen szakma, mert lehet, hogy tényleg nem érdemes folytatni... levelezőn nem lehet, hogy csak vizsgázni gyere haza?

Ha nem akarnék abban a szakmában elhelyezkedni, akkor kimennék most.

2012. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Szia, utánajárnék, hogy nem lehetne-e ezt a szakot kint befejezni. Németországban nagyon támogatják a munkanélkülieket - a külföldieket is! - mindenféle iskolával, szakképzéssel, nyelvtanfolyamokkal!
2012. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Ha abbahagyod az iskolát, sokra ne számíts max takarításra, ahol csak jó reggelt kell kívánni meg elköszönni németül, takarítani meg itthon is tudok


Nem mennék sehova mert ide köt minden, és egy vagyon lenne átíratni a motoromat, meg a személyes holmimat átvinni Németbe, jó ha eltekintünk attól hogy nagyon jól fizetnek ott, akkor mennék ha csak egy gatya meg zsíros kenyér lenne nálam, de így nem mert megélek a hazai fizetésből is

Nem beszéltünk még a honvágyról, nehezen bírnám és sose szoknám meg józanul

Attól hogy a barátod kint dolgozik nem muszáj neked is követni, én sem követném csak azért hogy együtt legyünk ha nem bírná ki az időt a kapcsolat, annak úgyis jele lenne és akkor kéne befejezni


Szvsz nem sok kilátással indulsz ennyi végzettséggel mert mondhatni Érettségid van ami minden 2. embernek így figyelembe se veszik jócskán, attól hogy szakmai ember legyél még elválaszt pár hónap

28/F

2012. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen motorod van és mit dolgozol?
2012. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a munkaszerződésed határozatlan időre szólna, valamint nem konyhai kisegítőnek mennél ki, akkor azt mondanám, menj. Ha ezek közül egyik is hibádzik, akkor nem mennék a helyedben. Mosogatni tanulás után is ráérsz kimenni.
2012. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen gyorsan tanulsz nyelvet.


Alap, kisegítő munkákat (1000E körül) alap némettudással is kaphatsz a szakmádban, ha a régióban vannak a szaktudásodnak megfelelő állások.


Rendes munkát nyilván csak akkor kapsz vele, ha rendesen megtanultál.


Egyébként én 0 nyelvtudással költöztem ki Németországba, nem tellett sokba, hogy magamra szedjek egy keveset (konkrétan 2-3 hét után már lehet alapfokon beszélgetni, ha kurzusra beiratkozik az ember, igaz, nekem ez a 7. tanult nyelvem). Rengeteg munka van szaktudás nélkül és kevés nyelvhasználattal is: pultos, felszolgáló, bébiszitter, alap gyári munkák, áruházakban kisegítő, pénztáros, bármilyen háttérmunkás, stb., tehát valamilyen munkára egész biztosan felvesznek (tele van az ország törökökkel, és tapasztalatból tudom, hogy ha ilyen melóra európaiak is jelentkezek, inkább azokat veszik fel).


Fontos elvárás hogy precíz, pontos és megbízható legyél, valamint barátságos és jól el tudd magadat adni. Ha ezek megvannak, biztosan fogsz boldogulni.


Beiratkozol egy kurzusra, és fél éven belül kenni-vágni fogod a nyelvet, utána pedig megtnaulhatod a szaknyelvet is. Azonban az OKJ-s képzést mindenképpen fejezd be előbb.


Mégvalami: ahhoz, hogy munkát kapj, a következő dokumentumok LEFORDÍTTATÁSA is szükséges (Offi-s fordítás a hivatalos): bármilyen iskolai végzettség 8 évre visszamenőleg, nyelvvizsgák, ha vannak. Erkölcsi bizonyítványt örömmel látnak. Munkajelentkezéshez részletes önéletrajz és motivációs levél kell majd, valamint számíts rá, hogy kb. 10-15 jelentkezés kiküldése egy vagyonba fog kerülni ugyanis extra minőségű papíron és speciális mappában beküldött jelentkezés az elvárás a legtöbb helyen, plusz minden mappához egy igazolványkép csatolva. Ez akár 50 eurót is jelenthet, ha a legolcsóbbat veszed meg mindenből, akkor is.


Amire még szintén számítanod kell, hogy bejelentett lakhelyre lesz szükséged odakinn, valamint az útlevélnek is jobban örülnek a munkáltatók, mint a sima személyinek.


A munkakereséshez jelentkeznek kell majd a munkaügyi központban, ahol szintén kb. 20 oldal papírt kell kitöltened, és egy órás személyes elbeszélgetésben is részed lesz (németül), a munkával kapcsolatos terveidről. TÁmogatást európaiként NEM fogsz kapni nyelvtanfolyamra, vagy ha sikerül megnyerned, nagyon keveset, valamint ha más személyekkel élsz egy háztartásban, akiknek van keresetük, szociális támogatást sem fogsz kapni. Munkanélküli segélyre jogosult leszel, ha az állásod otthagyod, és úgy mész ki.


Csak így röviden, hogy mire számíts (rakj el egy kis pénzt, na, ez a lényeg).


Valamint az is lehet, hogy az OKJ-s képzés nem európa-szinten elfogadott - ezt még a diplománál is nézik!), tehát semmire sem mész vele. Ennek mindenképpen járj utána.


És még valami: ahhoz, hogy munkát kaphass, valamelyik országban (vagy ott, vagy otthon) biztosítottnak kell lenned eü-nél. Ha otthagyod az országot és a tanulményaidat a félév befejezte + 45 napig maradsz biztosított, utána otthon 6000ft/hó fejében folytatódik a biztosításod. Németországban 150e/hó lenne a biztosítás. Ha találsz munkát, akkor biztosított leszel kint, tehát az otthonit nem kell tovább fizetni. Biztosítás nélkül nincs meló.

2012. okt. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, főleg 6-os válaszolóét.

Tartalék már van, és még fog is gyarapodni addig.

A sulit befejezem, mert már nem sok van vissza, és ha azt nézzük akkor elvesztegetett 1,5 év lenne.

Logisztikus szakmát tanulok egyébként. Keresett itthon is, és jól fizet, ha sikerül valakinek munkát találnia vele! De nehéz szakmai nyelvtudás nélkül dolgozni benne külföldön.

3-as válaszára mondom, hogy nem a páromhoz mennék ki, hanem mert évek óta ki akarok. Honvágyam lehet, hogy lenne, de szeretem a kihívásokat :) Egyébként egy egyszerű gyári munkás is napi bruttó 17ezer forintnak megfelelőt keres és ahhoz szaktudás nem igazán kell.

2012. okt. 21. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!