Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki több mint 1éve regisztrált...

Aki több mint 1éve regisztrált munkanélküli, kap valamit az államtól?

Figyelt kérdés

Január közepén lesz 1éve, hogy regisztrált álláskereső vagyok. Ha ez az állapot így marad, kaphatok valami támogatást az államtól, vagy semmit nem adnak továbbra sem? Segélyt nem kapok (nem vagyok jogosult, mert a férjemnek van egy vacak állása), semmi bevételem nincsen, csak egyetlen gyermekem után kapom a családi pótlékot. De az ugye neki jár, nem nekem.


Köszönöm a segítséget.


2012. nov. 15. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
csak ha igényeled
2012. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mit lehet igényelni?? Jár valami ilyen esetben?
2012. nov. 15. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Van több lehetőség, csak mindegyiknek vannak kritériumai, mindenhol meg van adva egy bizonyos 1 főre jutó jövedelem, amit ha túlléptek, amit hozzáteszem, nem nehéz, akkor már nem kaphatsz.

Amit kaphatnál, az kezdettől fogva ugye az, hogy ha nem haladjátok meg a háztartáson belül az 1 főre jutó jövedelmet a TB-hez, akkor ugye kérheted az önkormányzattól, hogy azt szociális alapon ne neked kelljen fizetni. Már, ha ezt eddig nem tetted meg.

Illetve ebben az esetben, ha már 1 éve regisztrált munkanélküli vagy, vagyis leszel, akkor lehetsz jogosult a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra, arra a bizonyos 22800 Ft-ra havonta. De erre is csak akkor, ha az 1 főre jutó jövedelem nem éri el azt az összeget, ami erre vonatkozólag meg van határozva.

Nem tudom, hogy van-e gyereketek, mert akkor ugye több felé oszlik 1 bevétel.

Úgyhogy ha meglesz az 1 éved a munkanélkülin, akkor menj be a lakóhelyed szerint illetékes önkormányzathoz és kérdezz rá ezekre a dolgokra.

2012. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3. választ annyival kiegészíteném, hogy átmeneti segély most is járna. Mennyi az egy főre eső jövedelmetek?
2012. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!