Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyi munkanélküli?

Blazer X kérdése:

Miért van ennyi munkanélküli?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, egy középszintű érettségivel, de sajnos szakmám az nincsen (majd csak jövőre tudom lerakni a pótvizsgát), és már nyár óta nem találok munkát. Még próba időre sem, pedig azután már kapnék munkanélkülit. Tudom hogy sokan azt javasolnák, hogy utazzak ki külföldre, de nincs kint élő rokonom, se ismerősöm, tehát ez nagyon patt helyzet nekem.

Van itt még GYK-n olyan ember aki hasonló problémával küzd?


2012. nov. 6. 09:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Kevés a munka, sok a munkanélküli, így akinek csak egy sima érettségije van az óriási hátránnyal indul, mert ma már érettségi semmit sem ér. Manapság még a diplomások is munkanélküliek, és ők is elvállalnak olyat, amit eddig csak érettségisek találtak.
2012. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

Nekem kb. 2 éve van szakmám és 1 db. munkát nem találtam, mondjuk rossz munkakörben is helyezkedtem el.(vagyonőri)

Kevés a munkalehetőség és sokan emellett egy használhatatlan szakmát tanulnak.

19/f

2012. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Flector 67 ***** válasza:
79%
Egy szakmát azért jó lenne kitanulni. Asztalos, víz-gáz-villanyszerelők, jól keresnek.
2012. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Érettségim, középfokú, felsőfokú szakmám van és nem tudok elhelyezkedni Budapesten 4 hónapja.


Bármire jelentkeztem eddig, mégcsak visszajelzést se kapok. Ahova pedig behívtak, azóta is értesítenek...

2012. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Kevés a munkalehetőség sajnos.

De rosszul tudod: próbaidő után miért járna a munkanélküli (álláskeresési) segély? Ahhoz 360 nap munkaviszony kell.

2012. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én se találok munkát, pedig már a sz*r lapátolást is elvállalnám ha szerződéssel lenne.

#5-ös hozzászóló:

Tudtommal csak 3 hónap (próbaidő)kell, hogy munkanélküliben részesülj, bár ezt lehet rosszul tudom, vagy lehet megyékként eltérhet a próba idő, ugyanis én Csongrád megyei vagyok, és úgy tudom hogy itt csak 3 hónap, aztán ha kirúgnának netán XY dolog miatt, akkor részesülhetsz munkanélküliben.

2012. nov. 6. 12:28
 7/28 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. 3 év alatt 360 munkanap munkaviszonyodnak kell lenni ahhoz, h részesülj álláskeresési járadékban.(ez esetben csak 36 napig,több munkaviszony esetén max. 90 napig, 10zel kell osztani)


A próbaidő kikötése nem kötelező, az 0-6 hónap lehet. A 3 hónap reális. De ez 90 munkanap és erre sajnos nem kapsz álláskeresési segély. Az önkormányzattól viszont ha 30 munkanapod van igényelhetsz FHT-t (22800 ft/hó), vagy közmunkát is vállalhatsz 47e Ft-ért.

2012. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ja értem. Köszönöm szépen a választ. Akkor én tudtam rosszul. :)
2012. nov. 6. 12:44
 9/28 A kérdező kommentje:
Na és a közmunka mennyire számít normális munkának? Mármint, hogy arra lehet kérvényeztetni ezt a FHT segélyt?
2012. nov. 6. 12:52
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem voltál jogosult a munkanélküli támogatásra, akkor 1 év "együttműködés" után kaphatsz FHT -t az önkormányzattól.

Közmunka: elvileg ez is csak az 1 éves "egyűttműködés" után járna. Komoly munkákra ne számíts, inkább utcaseprés meg szemétszedéses munkát fognak ajánlani.

2012. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!