Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet találni munkát külföldön...

Lehet találni munkát külföldön szakképzettség nélkül is?

Figyelt kérdés

Például Németországban, Ausztriában. Bármi, amire felvehetnek. Segédmunka, beteghordó, takarító, betanított gyári dolgozó stb.

Van valakinek olyan ismerőse, aki talált így munkát?


2012. nov. 14. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nyelvtudás kell hozzá.
2012. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen van ilyen munka.

Bár én Angliában élek, de intéztem már takarítói állást vagy gyárba szalagmunkát pár barátaimnak.

Az egyik jelenleg is Münchenben él.

2012. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás kell, szakképzettség az alapmunkákhoz nem.

Sok ismerősöm van kint mindenfelé, takarítanak, mosogatnak, gyerekre vigyáznak, kertet gondoznak leginkább...

2012. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Hát ha nem érted meg, amit beszélnek hozzád, akkor betanított munkára is elég kevés az esély.

Azt ne várd, hogy majd ŐK tanulnak meg magyarul, hogy neked elmondhassák érthetően, hogy mit kell csinálnod...

Kivéve, ha mondjuk ismerős nyom be valahova Burgenlandba, ahol magyarok vannak.


De ha egyszer tudsz németül, és ennek ellenére bármit elvállalnál, akkor adódik a kérdés, hogy ha a nyelvet meg tudtad tanulni, akkor bármi mást, amivel akár itthon is labdába rúghatsz, azt mért nem?


Csak mert ilyeneket tipikusan azok kérdeznek, akik nem értenek semmihez, a magyaron kívül nem beszélnek semmi nyelvet, és ennek ellenére úgy gondolják, hogy de azért külföldön így is elboldogulnak.

Hát nem :P

2012. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudok németül, de még fiatal felnőtt vagyok, azért nincs szakmám, csak érettségim. Most viszont úgy látom, hogy szakmával többre mennék. De ha szakma nélkül is el lehet helyezkedni, akkor felesleges lenne szakmát tanulnom.
2012. nov. 14. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Válaszodra reagálva: mindenképpen tanulj szakmát. Akár maradsz, akár mész. Ha maradsz, egyértelmű. Ha mész, kint is többet kereshetsz szakmával.
2012. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van. Azért megpróbálok egy tanfolyamot még itthon decemberben.
2012. nov. 14. 23:58
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Engem már csak az érdekelne, hogy az én válaszomat (4-es) hogy sikerült 0%-ra értékelnie az úri közönségnek? :P


Valamit rosszul mondtam, apócák? Cáfoljatok meg! Vagy inkább arról van szó, hogy "találva" érzitek magatokat? :D


Rossz hírem van: attól, hogy engem lepontoztok 0%-ra, még mindig nem fog titeket senki alkalmazni külföldön akkor, hogyha meg se tudtok nyikkanni az adott ország nyelvén.

Ellenben arra jó esélyetek van, hogy majd belefuttok egy "jófej" magyar "munkaközvetítőbe", aki a nyomorgók hülyeségét használja ki: majd kivisz titeket "narancsot szedni" Spanyolba, vagy akármi, elveszi előtte az okmányaitokat, aztán otthagy kint. Azt' mivel annyit se tudtok megkérdezni idegen nyelven, hogy "hol van itt a magyar külképviselet?", majd jól ott is ragadtok, 0 forinttal a zsebetekben.


Ilyesmiről szól az alábbi történet is:


[link]



Egyébként én aztán leszarom a pontozást (olyan ovis módszer... "most oszt jól megmutattam neki, jól lepontoztam, hahaha"), csak egyrészt ugye tudod, hogy engem ez baromira nem érdekel, mert nekem VAN itthon is viszonylag jó munkám (ellentétben VELED), és ezen a pontozásod nem fog változtatni, tetszik neked, vagy sem.


Másrészt meg, ha legalább megkísérelnétek felfogni az értelmét annak amit írtam, és aszerint cselekedni (pontozgatás helyett nyelvet tanulni, képezni magatokat), akkor még talán esély is lenne, hogy ne úgy járjatok, mint a cikkben említett jóemberek.


Mert különben másra nem nagyon van esély, és ez az igazság.

2012. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Flector 67 ***** válasza:
Lehet találni munkát külföldön persze, de van egy rossz hírem, ott még jobban nyomorogni fogsz, mint itthon. Legalábbis a segédmunkás fizuból biztos.
2012. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!