Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amennyiben a férjem az örökös...

Amennyiben a férjem az örökös és hagyatéki tárgyalás lesz, a férjem külföldön tartózkodik jelenleg nem tud elmenni, akkor nekem elvileg illene a tárgyalásra elmenőkkel küldenem az eljárás költségét?

Figyelt kérdés
Én nem megyek el a tárgyalásra ,a férjem hónapok óta nem volt itthon nem adott haza egy fillért sem,mert több helyen nem fizették ki a munkáját ,az én fizetésem minden fillérjére szükségem van a gyerekeim ellátásához .
2012. nov. 4. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a férjed az örökös akkor neki kell állnia az eljárás költségeit, és nem neked. Így nem vagy köteles kifizetni a férjed helyett a költséget. Ha nincs pénze a férjednek akkor a többi örökös megelőlegezik neki, vagyis ők fizetik ki, de az örökségből automatikusan levonják a tartozását.

Hozzáteszem hogy a férjednek előre kell jelezni a közjegyző felé, hogy nem tud megjelenni a tárgyaláson, és ha akar felhatalmazhat valakit hogy helyette járjon el az ügyben. Mindenképpen értesíteni kell a közjegyzőt, mert így fogalma sem lesz arról hogy mi van a férjeddel.Igényt tart-e az örökségre vagy lemond?? nem árt ha tudják hivatalosan is.

2012. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a közjegyző nem tudja mit akar és örökös akkor alapból megkapja a részét!
2012. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!