Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellett volna hivatalos...

Nem kellett volna hivatalos értesítőt kapnunk a hagyatéki tárgyalásról?

Figyelt kérdés

Nagypapám nem rég hunyt el sajnos. Az élettársa elkérte minden elérhetőségünket pár nappal a temetés után, mondván hogy majd küldik az értesítőt a hagyatéki tárgyalásról. Küldtek is, de már csak arról, hogy a tárgyalás lezajlott és nagy vonalakban mi lett az eredménye.

Valami eltartási szerződés féleséget kötöttek, amelynek köszönhetően az összes gyerek és a még hivatalos feleség ki lett zárva az örökségből és az élettárs örökölt mindent. Nincsen ezzel semmi baj, ha nagypapám így akarta legyen így. Az egyetlen ok, amiért édesanyám kifogással élt, hogy nekik, legközelebbi hozzátartozóknak ezt miért nem mondták el hivatalos keretek között a tárgyaláson. Így egy kicsit minden testvér átvágva, becsapva érzi magát.

Nagypapám volt élettársát sem kell félteni, a családi vállalkozásból néhány millió forintnyi megtakarításuk, illetve haszon állatban mért vagyonuk volt. Első héten elverte az egész pénzt (még a tárgyalás meg sem volt), azóta pedig sír mindenkinél, hogy nincs pénz a sírfeliratot megcsináltatni, adjunk neki. Emellett véletlen anyunak küldött el egy sms-t, amit valami pasinak szánt, akivel találkozott előző nap.

A nagypapám, illene megcsináltatnia valakinek, de olyan bicskanyitogató, amit ez a nő művel, hogy már senki nem veszi fel neki a telefont. Mit tennétek? Megcsináltatnátok a táblát a sírra? A temetés egy részét is mi fizettük, mert "arra sem volt pénz" állítólag, mint utólag kiderült, ez is hazugság volt természetesen.



2012. júl. 25. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
de bizony kellett volna, hiszem ott kellett volna lennetek a tárgyaláson.
2012. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak annak küldenek értesítést, aki érintett az örökségben. Ti ezek szerint nem voltatok érintettek.
2012. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a nagypapa hivatalosan még házas volt, akkor az egész eljárás úgy törvénytelen, ahogy van. Hiszen akkor fele vagyona a feleségéé. Vagy ez hogy van? Megszüntették a vagyonközösséget, csak nem váltak el? Egy embernek nem lehet egyszerre felesége és élettársa is.
2012. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén fogalmunk sincs az egészről. Mi értetlenül álltunk a dolgok előtt. Annyit tudunk, hogy az utolsó feleségétől hivatalosan még nem vált el nagypapám, ergo ő is örökös lett volna, az élettársával pedig kötöttek valamilyen szerződést, amely kizárólagos örökössé tette. Mi erről mit sem tudtunk, levélben értesültünk arról, hogy a tárgyalás megtörtént és ez van.
2012. júl. 25. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, annyit írok, amiről biztosan tudom, hogy így van.

Nagyapád örökösei a vér szerinti gyerekei. Ha valóban kötött eltartási szerződést az "élettársával" (aki ugye nem lehet hivatalos élettárs, hisz ő hivatalosan még házas), ezen a módon ki tudta zárni a gyerekeit az örökségből, hisz így nem maradt utána örökség.

Az utolsó feleség viszont jogosan követelné az életközösségük fennállása alatt megszerzett javak felét, függetlenül attól, hogy melyikük jövedelméből keletkezett.

Tehát, ő nem örökös, hanem tulajdonostárs. Mivel fenálló házasságról van szó, így viszont nem értem, hogy a közjegyző miért nem a hivatalos feleséget értesítette, valamint az sem világos, hogy a gyerekek miért nem lettek behívva a hagyatéki tárgyalásra, hisz akár ellenvetésük is lehetett volna. Nekik ott kellett volna tudomásul venni, hogy nem örököltek semmit. Ráadásul a temetésbe fizetett összeg nekik mindenképp visszajár, az örökség az elhunyt vagyona mínusz a temetéssel kapcsolatos költségek. Ez lehetett volna az "élettársé", amennyiben tényleg van eltartási szerződés. A temetés költségei ugyanis az örökösöket terhelik. Ha a gyerekek nem örököltek, akkor nem is kell semmit fizetniük. Mindenképp hívjátok fel az ügyben eljáró közjegyzőt és kérjetek egy időpontot, ahol előadhatjátok a panaszotokat.

2012. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A házasság nincs felbontva, de úgy 20 éve nem éltek már együtt a felek. Az élettárs 12 éve volt együtt a nagypapámmal, azt sem tudjuk mikor kötöttek ilyen szerződést. Maga a pénz nem érdekelne senkit, vagyis nem akkora vagyon, hogy az ennyi felé leosztva olyan túl sok lenne, hogy érdemes legyen érte "harcolni", nem is akarunk, ha a nagypapám így akarta. Egyszerűen csak magát az eljárást nem tartjuk fairnek, hogy nekünk így kell megtudnunk mi a helyzet. Egy két soros levél, hogy nem jár semmi. Ha behívnak és ott elmondják szemtől szembe az illetékeseknek, hogy ez van, akkor tudomásul vesszük és rendben, de ez valahogy nagyon furán zajlott mindannyiunk szerint.
2012. júl. 25. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!