Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonra irigység mert ő...

Rokonra irigység mert ő külföldön él. Nagyon gáz vagyok?

Figyelt kérdés
22 évesek vagyunk mindketten, kereskedelmi szakközépsulit végeztünk. Ő 15 éves kora óta együtt van a párjával, úgy döntöttek kiköltöznek Amerikába. San Francisco-ban élnek már 2 éve. Tény hogy egy gyorsétteremben pultozik/takarít/felszolgál, de világot lát, olyan helyekre jut el ahová nekem elég kis esélyem van ők nyáron Kanadában voltak, meg utazgatnak ide-oda, olyan minden mint egy filmben. És most eljegyezték. Én meg itt vagyok lassan 1 éve munkanélküliként, és még párom sincs. Tudom nem jó hogy irigy vagyok, de...
2012. nov. 7. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Téged mi akadályoz meg, hogy külföldre menj?
2012. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos én is megtapasztaltam a rokon irigységét. Pedig én csak Angliában élek, de már ezért irigy rám. Szerinte nincs igazság abban, hogy ő tanult angolul, álma volt volt Angliában éljen, én aki sosem vágytam külföldön élni, még annyi energiát sem fektettem az egészbe hogy nyelvet tanuljak, én vagyok kint ő meg otthon.

Morog mert nincs pénze semmire, de én már bejártam fél Európát nyaralás útján..

Pedig nem vagyok egy rosszindulatú ember. Fel is ajánlottam, hogy adunk ideiglenesen szállást neki, sőt dolgozhatna ott ahol én, mert van most felvétel.. De ehhez meg túl büszke, és inkább irigykedik.

Így ma már úgy vagyok vele, hogy a saját életét sanyargatja az irigységgel. Ahogy te is. Csak neked lesz rosszabb ha mindig ezen agyalsz, és hergeled magad. A lehetőség ott van neked is, ahogy mindenkinek.

2012. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Elõbb lásd tisztán, hogy valóban jó élete van és lesz. Nem minden arany,ami fénylik.
2012. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó, mondjuk ők a párjának a nagybátyjához mentek. Mert a nagybátyja meg már kint él 30 éve. És ő intézett nekik szállást, munkát stb.

Nekem itthon van egy lakásom (apum meghalt és tőle örököltem) anyum meg beteg, őt nem hagyhatom. Nekik semmire nincs gondjuk: a szüleik élnek, egészségesek nincs ami ide kötné őket.

2012. nov. 7. 19:28
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én örülnék annak ha egy kedves rokonom érvényesülne.

Én például boldog vagyok, hogy a nővérem aki kint él Amerikában (farmja van) boldog, és nincsen anyagi gondja.

Nagyon örülők annak hogy az öcsém kint él Moszkvában és boldog házas, semmi anyagi gondja nincs.(sőt elég gazdag)

Örülök annak is hogy a húgom Magyarországon él, és ő sem panaszkodik..El van, boldog, van munkája, és végre elfogadja hogy a testvérei támogassák, hogy még jobb legyen. Én a saját életemmel is elégedett vagyok. Pedig írhatnám hogy lehetne jobb is...(de nem írok ilyet)


Kedves kérdező. Nem irigykedni kell, hanem arra kell gondolni, hogy neked is van valami ami másnak nincs. Lehet hogy valaki meg rád irigykedne, hogy neked milyen jó mert van lakásod. Sok fiatalnak egy lakás is örök álom marad. Lehet hogy valaki rád irigykedne mert legalább van egy édesanyád. Sok embernek nincs anyja..(nekünk sem volt)

Szóval inkább azt nézd, hogy lehetne neked rosszabb is.

2012. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Mi a p.icsáért kell irigykedni? Örülj vele együtt a sikerének!
2012. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj vele inkább.


Azt, pedig tartsd szem előtt, hogy megdolgozik a pénzért (a gyorséttermekben a világon mindenhol embertelen a munkastílus).


Amúgy ne csüggedj és irigykedj, mert azzal magadnak ártasz!

2012. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is az lennék, az élet igazságtalan.
2012. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Birom a te fajtadat. Kulfoldon elek. Ahanyszor hazamegyek, megkapom, hogy "neked olyan jo, te kulfoldon laksz", "fennhordod az orrod, csak azert mert kulfoldon laksz" stb...

Elarulom mindenkinek, hogy itt sincs kolbaszbol a kerites.

Diplomas vagyok, ahogy megszereztem a diplomam, huztam kifele, mert tudtam, hogy otthon max csak sirnek. Mi 20-20 kilo ruhaval es fejenkent 250 ezer forinttal indultunk neki, csak szallas volt biztos, de az sem ingyen volt. Gumimatracon kezdtuk 5 eve...megkuzdottunk, es kintvagyunk...hogy min mentunk keresztul, az egyaltalan nem irigylesre melto, de vegre ugy tunik, sinen vagyunk. Parom mazlista, 2 hettel a kierkezes ota ugyanott dolgozik, szerzodese van, minden nap 12 orazik 6 nap egy heten. En mar egy tucat munkat megjartam, mert csak idenymunkak voltak, ahol eddig dolgoztam. Aztan vegre felvettek egy gyarba, nyugdijas melo lehetett volna, de gyereket akartunk, utana nem mehettem vissza, minden kezdodott elorol. Kozben csak szivtunk allandoan...de ezt persze otthon nem latjak. Vegre a mult heten elkezdtem egy munkat, allandosra igerik, ha jol csinalom. Orultem neki, mint majom a farkanak. Es tudod milyen melo? Takaritono vagyok, wc-ket es irodakat takaritok, napi 5 oraban. Es olyan orommel ujsagoltam el a csaladnak, baratoknak, mintha titkarnoi allast kaptam volna. Es tudod miert, mert itt is kincs a munka, foleg telire. En mar csak tudom.

Ebbol azt akarom kihozni, hogy mar unom azokat az emberkeket, akik otthon nem gyoznek sirni, milyen sza r otthon, es nekunk meg milyen jo, de mikor megkerdezem toluk, hogy mert nem jonnek ki, akkor persze egybol megy a suketeles, hogy ok azt nem vallaljak mert nehez, bonyolult, kockazatos...stb...

A boldogulas, boldogsag eleresehez tenni kell, nem csak varni, hogy szadba repuljon a sultgalamb.

Tegyel valamit azert, hogy ne legyel irigy, ne sajnaltasd magad.

2012. nov. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!