Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy csináljam hogy ne bántódj...

Hogy csináljam hogy ne bántódjanak meg?

Figyelt kérdés
4 éve dolgozom egy munkahelyen, mindig korrektek voltak velem és én is igyekeztem jól teljesíteni, ezért vagyok még itt szerintem :). De őszintén szólva ez a munka nem nekem való. Egy ideje elkezdtem párhuzamosan egy másik helyen is dolgozni, de csak 3 órákat, próbaidő stb. Jóformán csak belecsöppentem ebbe, nem terveztem, véletlen hallottam meg, hogy dolgozót keresnek és "lecsaptam" rá, gondolva, hogy megpróbálom és lesz ami lesz. Megszerettem ezt a munkát, közelebb áll hozzám, az érdeklődési körömhöz. Kb 6 éve próbálkoztam ezen a helyen, és most ennyi időre rá alkalmam lett itt dolgozni. Át szeretnék jönni, de nem tudom hogy, úgy érzem rosszul esne a munkaadómnak hogy annyi idő után "átpártolok". De vágyom is az új munkahelyre, nem tudom mitévő legyek. Szerintetek?
2012. okt. 6. 21:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis nem csak úgy érem, hanem tudom, hogy rosszul esne neki.. így is az volt, hogy már egy hónappal ezelőtt eljövök onnan (az évi szabadság alatt helyettesítettem íígy addig nem szerettem volna elmenni hisz nekik megígértem, hogy segítek), és kérdezgették, hogy akkor ott vagyok-e még, mikor jövök el..
2012. okt. 6. 21:12
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, gyorsan kiheverik a hiányodat, ebben biztos lehetsz.
2012. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet.. bár elég jóban vagyunk mind3-an, főnöknővel és munkatársnővel is.
2012. okt. 6. 21:20
 4/8 anonim válasza:
Mond el ezt igy neki
2012. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most nézzük meg visszafelé. Mondjuk, ha nem menne jól a cégnek, és ki kéne téged rúgni, szerinted lennének álmatlan éjszakái a főnöködnek emiatt? Nem hiszem.

Ez munka, és nem barátság, nyugodtan menj át a másik helyre, emiatt ne érezd magad rosszul. Ők is meg fogják érteni, arról nem beszélve, hogy a mai munkaerőpiaci helyzetben ezren állnak majd sorba a helyedért.

Ha valóban korrekt akarsz lenni, akkor várd ki a felmondási időt, és tanítsd be az utódodat. Ha ezt megteszed, egy szavuk sem lehet rád.

2012. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megvan az utód is... csak kicsit felelőtlen, már munkába szerette volna állítani kisegítőként a főnöknőm. Végül úgyis az lesz, hogy elmegyek onnan, csak még a mód kellene, hogy hogyan tegyen azt.
2012. okt. 6. 22:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval űllítólag a felelőtlensége miatt nem állt munkába, egyébként jó munkaerő válna belőle, jobb, mint én, és ezt nem önbizalomhiányból mondom. A lány olyan, mintha arra a munkára született volna, csak felelőtlen.
2012. okt. 6. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:
A munkahely nem életforma, hanem a pénzkereset egy eszköze, így nem kell lelkizni, ha lecseréled egy jobbra.
2012. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!