Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért remeg a szám, ha őszinté...

Miért remeg a szám, ha őszintén kell beszélnem?

Figyelt kérdés
Kineveztek vezetői állásba. Szeretnék jó főnök lenni, és igazságos, viszont a munkát is meg kell követelnem. Ezzel nincs is gond, de nem értem, hogy amikor IGAZAT mondok, másokat sérelmezek jogosan, akkor miért remegnek az ajkaim??? Lehet ezen változtatni? Vagy egyáltalán miért van ez? Szerintem az idegességtől, bár én felkészülök az ilyen helyzetekre mégis minden apróságnál észreveszem, hogy ha beszélek akkor remeg a szám. Hogyan korrigáljak ezen?
2009. aug. 4. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Mindig alaposan készülj fel a mondandódra és saját magad is hidd el, hogy igazad van. Légy nagyon körültekintő, ha nem dícséretről van szó, hanem éppen a hibákat szeretnéd kijavíttatni. Vigyázz, hogy soha, senkit ne hozz megalázó helyzetbe; amit lehet, négyszemközt közölj a beosztottaddal. Otthon állj a tükör elé és gyakorolj. Próbáld elmondani a mondókádat szájremegés nélkül, hátha sikerül. Ez azért is kellemetlen lehet, mert a szájremegést nemcsak te, de a hallgató partnered is észleli. Elsősorban a tükör előtti gyakorlást forszíroznám és tennék a kezemre egy pulzusmérőt is, hogy ellenőrizzem saját magamat. Győzd le a gátlásaidat! Sikerülni fog!
2009. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Azért mert az ember tudat alatt mindig mások szeretetére vágyik, és reszket attól, hogy kivívja az ellenszenvüket. Mikor másokat sérelmezel, akár jogosan, akár jogtalanul, mindig megvan ennek az esélye. Mellesleg nem hiszek a jogos sértegetésben, mindent meglehet kedvesen, normális stílusban beszélni. Főnökként is sokkal sikeresebb leszel, ha utasítgatás helyett együttműködsz a beosztottaiddal. Szeretetből sokkal többet megtesznek az emberek bárkiért, a főnökükért is, mint rettegésből.
2009. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van az előttem szólónak. Felsővezetőként dolgozom, és igyekszem szeretettel megoldani a problémákat. Ha valaki hibázik, azt el lehet fogadni, sőt, el is kell, hiszen emberek vagyunk. Ha nem ért valamit a kolléga, akkor segíteni kell neki. Ha pedig elkerülhetetlen egy beszélgetés, azt kizárólag négyszemközt kell intézni. Egyedi problémákhoz másoknak semmi köze. Egy ilyen őszinte beszélgetésnél olyan dolgok is kiderülnek, amik nyilvánosan sosem. A kollégáidat igyekezz megbecsülni, hiszen a Te munkádat és vezetői képességeidet az ő teljesítményük alapján (is) fogják megítélni, bármilyen területen is dolgozol. Mindez sok befektetést igényel a Te oldaladról is, de ha szeretnek, tisztelnek és számítanak Rád, az nagyon jó érzés. Sok sikert! Peace! :-)
2009. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, igyekezni fogok :)!
2009. aug. 5. 07:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak az egyik jele annak, hogy nem vagy vezetőnek való.
2009. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!