Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak be interjúra?...

Miért nem hívnak be interjúra? Nem hiszem el!

Figyelt kérdés
2 hete keresek munkát, minden nap elküldök 4-5 önéletrajzot, vagy többet... Ugye 2 hét alatt azért elég sokat elküldtem és csak 2 helyre hívtak be. Az egyik nagyon messze volt, a másiknál meg a hajam égnek állt a fizetés és a munka arányától..

2012. szept. 28. 11:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A többiek leírták, hogy nem egyszerű a helyzet...pláne, ha egy kis városban élsz. Nálunk sincs sok munkalehetőség. Én nyáron végeztem közgazdászként, de van gyakorlatom, mert a suli mellett dolgoztam. 4 hónapig kerestem a munkát és 3 állásinterjún voltam. A legelső interjúm szintem azonnal volt, ahogy elkezdtem keresni, még júniusban, aztán teljes leállás. A 2. és a 3. interjúm a múlthéten volt.... Mindkettő jól sikerült, a mai nappal fel is vettek az egyik helyre, kormánytisztviselői munkát kaptam, aminek nagyon örülök. Már szinte furcsa, hogy nem kell bújnom az állásokat...

Nekem ez a 4 hónap maga volt a pokol, nem is tudom mi lehet azzal, aki már másfél éve nem talál munkát. Szörnyű helyzet, nagyon elkeserítő.

2012. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

2 hét? Viccelsz ugye? Vannak olyan cégek, akik egy hónapig gyűjtik az önéletrajzokat, és majd csak utána hívják be az embereket. Aztán ha megvolt az interjú, majd 1 hónap múlva hívnak, hogy felvettek. Egyesek nagyon ráérnek.

Egyébként diákként ne legyenek nagy elvárásaid.

Én 4 hónap alatt találtam munkát, és van diplomám, beszélek 2 nyelvet és van szakmai tapasztalatom is. Az a baj, hogy kevés az állás, és a legtöbbre, amit meghirdetnek már rég megvan a jelölt.

Én a 4 hónap alatt 5 interjún voltam összesen. Ebből 2-re aztán fel is vettek volna, 2 na különbséggel hívtak. De 2 meg olyan volt, hogy rögtön az elején kiszúrtam, hogy nem is akarnak felvenni, már rég megvan az emberük. Szóval nem egyszerű a helyzet, de kitartás. Igegölő, az biztos, és most már nekem is az a fura, hogy nem kell az álláshirdetéseket bújni.

2012. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Ne is panaszkodj,ha csak 2 hete keresel munkát,és nem jön össze,én 4 hónapja teszem ugyanezt,ezalatt volt 3 állásinterjúm. A vicc az egészben,hogy START kártyám is van,ami elvileg a munkáltatók álma,mert 1 évig nem kell utánam járulékot fizetniük,és ennek ellenére mégsem hívtak.Pedig pont olyan helyekre küldtem el a jelentkezéseimet,amilyen munkában már közel 10 éves gyakorlatom van,de úgy látszik az se jó nekik. Gyanítom az a bajuk,hogy túl sok fogam van,és határon innen születtem :D Egy alkalmi melót tudtam csak megcsípni,de az elég gáz anyagilag.
2012. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Találtam munkát :D
2012. okt. 4. 18:27
 15/18 anonim válasza:
100%
Akkor ez az egész csak egy provokáció volt,hogy megmutasd másoknak,hogy te milyen hamar találsz melót,míg sokan hónapokig próbálkoznak...vigyázz,nehogy aztán tiszavirág életű legyen a munkaviszonyod :D. Mert aki más kárán örvendezik,az könnyen visszakaphatja,csak akkor már rajta lesz az ÁFA is :)))
2012. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sulis munkát vagy rendeset találtál?
2012. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Rendeset.
2012. okt. 5. 16:02
 18/18 anonim válasza:
14 hónap álláskeresés= 1 sikertelen interjú mégsem nyavajgtam 2hét után az interneten
2014. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!