Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók miért hívnak be...

A munkáltatók miért hívnak be interjúra olyan jelentkezőt, akit már előre tudnak, hogy nem fognak felvenni?

Figyelt kérdés
Jelentkezői oldalról ott a lelkesedés, hogy hátha, aztán jön az interjú, a másik fél arcán az unott, érdektelen kifejezés, hogy úgyis mindegy, mit mondasz, úgyse kellesz, aztán a célozgatások, a kukacoskodás, a mindenbe belekötés, így azért nehéz lelkesnek és meggyőzőnek maradni.
2009. nov. 9. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert törvényi kötelességük. Ha nincs meghirdetve az állás, akkor nem szabályos a felvétel. Így nem lehet őket megtámadni: törvényileg szabályos módon járnak el, az, hogy ki kell nekik, azt meg ők döntik el.
2009. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, törvény, csak az álláskeresőkkel ez nagy kicseszés.
2009. nov. 9. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Na meg a HR-esknek is fel kell valamit mutatni, hogy "ebben a hónapoban x interjút bonyolítottunk". Azt nem mondhatják, hogy "felvettünk Józsi rokonát".
2009. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, minden esetre úgy érzem, megalázó az álláskeresőnek, ha már eleve tudják az önéletrajzból, hogy potyára fogják behívni, megalázóbb, mint ha egyből elutasító levél vagy semmi értesítés nem jön. Megalázó, hogy nem az álláskereső keltette fel a figyelmet, hanem van egy jogszabály, aminek eleget kell tenni. És nem csak azoknál figyeltem meg, akiknek már van ismerősük a helyre, hanem akiknél nincs előre, csak válogatnak a beküldött pályázatokból, és tuti, hogy behívnak olyant is, aki nekik valamiért biztos, hogy nem fog kelleni.
2009. nov. 9. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert a HR - esnek is ki kell töltenie valamivel a munkaidejét hogy úgy tünjön mintha dolgozna is valamit.


Én is utálom ezt mert van amikor 2-3 ezer forint az utikoltség hogy valahova elmenjek, persze ez a kutyát nem érdekli.

2009. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintetek hogy lehet az hogy feladsz jelentkezést 15 különböző helyre különböző időkben, és mindre egyszerre jeleznek visza kb 2 hét mulva.


Csupán véletlen lenne?

2009. nov. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
De legalább behívnak interjúra, már az is valami! Engem még arra sem méltatnak! Folyamatosan küldözgetem a pályázataimat, és semmi reagálás! Na ez aztán az igazán felháborító! Már nem tudom mihez kezdjek!
2009. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tegyél ajánlatot, vagy beszélj lyukat a hasukba!!


Mond nekik, hogy a fizetésed 80% náluk költöd el, és a törzsvásárlójuk leszel csak vegyenek fel!!


Amúgy nem a munkáltatókban van a hiba... Ne is haragudjatok de én is eltöprengenék hogy mégis miből termelek ki egy 80-90 ezer forintos nettó fizetésre amire mindenki húzza a száját 130 meg 150 ezer forintos bérköltséget, amit az állam elrendel..



Könyörgöm mire fizetünk ennyi Tb-t?

Arra hogy legyen ingyen vakcian az ukrán cigányoknak??


Meg arra hogy ellopják az orvosok azáltal, hogy olyan kezeléseket számláznak ki a tb felé amiket el se végeztek? Pl a fogorvosok ebből sportot űznek, és valahogy hiányzik a kontroll az ellenőrzés!!


Az adó meg a másik fele..


Az előző állásomban a 120 ezres fizetésemmel együtt összesen 211 ezer ft ba került a válallkozónak az hogy én ott melóztam..


Hol tudná ezt kitermelni akármelyik vállalat is a mostani megölt helyzetben?


Aztán az adókból befolyt pénzeket meg rendszeresen ellopják elsikkasztják meg még uniós hiteleket is felvesznek amik nagyrésze ugyanúgy eltünik...


Változás meg NINCS, már évtizedek óta.

2009. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!