Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak be interjúra?...

Miért nem hívnak be interjúra? Nem hiszem el!

Figyelt kérdés
2 hete keresek munkát, minden nap elküldök 4-5 önéletrajzot, vagy többet... Ugye 2 hét alatt azért elég sokat elküldtem és csak 2 helyre hívtak be. Az egyik nagyon messze volt, a másiknál meg a hajam égnek állt a fizetés és a munka arányától..

2012. szept. 28. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudod vannak olyanok, akik hónapokig keresnek állást és csak 2-szer hívják be őket interjúra. 1 állásra akár több százan is jelentkezhetnek. Ha nem találták megnyerőnek az önéletrajzodat, nem tartanak lehetségesnek az adott állás betöltésére, nem is fognak behívni, sőt még visszajelzést sem küldenek a legtöbb helyről, hogy például már betöltötték a helyet.
2012. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jesszus tényleg vannak olyanok akiket hónapok alatt hívnak be kétszer? Hogy lehet ezt kibírni?
2012. szept. 28. 11:30
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

2 hete??? Ne viccelj már! Majd 2 év után tegyél fel ilyen kérdést.

Te hol éltél az elmúlt 4-5 évben?

2012. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van. Ezért nem becsülik meg az embert a munkahelyén, mert elmész és van 100 másik jelentkező a helyedre. És nagyon sokszor olyan munkahelyre tudsz csak elhelyezkedni, ami nem éppen a te területed, mert csak ide vesznek fel. Én például egy hipermarketben dolgoztam eladóként a csemegeosztályon vagy éppen kapáltam irodavezető végzettséggel, mert sehová nem kellettem a végzettségemmel, dolgozni meg muszáj.:(
2012. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Hasonló a helyzet nálam is. Pár napja egy interjú után megittam egy üveg bort. Nem volt rossz, de azóta sűrűn meditálok inkább:D Én arra koncentrálok, hogy nem maradok így az biztos, szóval próbálom kihasználni az időt, és angolt tanulok..
2012. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Suliba járok én is, de az idegeskedés, hogy nincs munkám az felőröl... Nem tudok koncentrálni a tananyagra, mert folyton ezen jár az agyam...
2012. szept. 28. 11:53
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 1,5 év után találtam munkát diplomával. Ökológusként vagyok irodavezető, az irodavezető végzettségűek kapálnak, a mezőgazdaságban dolgozni akarók vagy éhenhalnak, vagy mivel apu befolyásos, ők a főnökök az ökológusok, az irodavezetők és a kapálók felett is. Ez Magyarország.

Ha mellette még sulis vagy, akkor pláne nem fognak normális helyre behívni, próbálkozz diákmunkával. Esetleg ha pl. mérnökhallgató vagy, akkor szakirányú helyeken lehet próbálkozni irodai munkákra, de magyar szakos hallgatóként, OKJ-s tanulóként, középiskolásként reménytelen.

2012. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Nekem sem ment könnyen a koncentrálás, de egy dolog segített. Körbenéztem magam körül és rájöttem, hogy semmi nem változik attól sem, ha görcsölök és közben kattog az agyam, vagy mondjuk leiszom magam, vagy zokogok és ostorozom magam.. A nap ugyanúgy kisüt, enni tudok, van hol aludnom, szóval akár tanulhatok is... teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, miközben arra vársz, hogy behívjanak. Az pedig biztos, hogy lesz munkád így is úgy is, főleg akkor, ha kitartóan küldözgeted az életrajzodat, elmész munkaerő közvetítőkhöz, megkérdezed az ismerőseidet, hátha valaki tud egy lehetőséget.. Ennél többet nem igazán tehetsz. A görcsöléstől egy szobában még senkinek sem lett állása, a tanulástól, meg főleg a kitartástól viszont igen. Szóval akár tanulhatsz is addig és próbálj meg türelmesnek lenni. És hidd el tényleg, hogy ez csak egy átmeneti állapot:)
2012. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2 hét alatt 2 interjú? Gratula, nekem 8 hónap alatt 4 interjúm volt és a mai napig nincs állásom.
2012. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez még semmi, majd egy év után kiakadsz az talán érthető, de még nagyon az elején vagy.
2012. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!