Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjam meg a főnökömne...

Hogyan mondjam meg a főnökömnek, hogy azért mondok fel, mert egy nem tul kedves munkatársam van aki pokollá teszi az életem nap mint nap?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyi összeférhetetlenség.
2012. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont így.
2012. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felmondj egy gyökér miatt, az a legnagyobb hülyeség, épp arra vár.Egyszerűen vedd semmibe!A főnöknek viszont annyit érdemes lenne mondanod, hogy van egy rosszakaród, mert elképzelhető, hogy az a nyomorék csinál vagy kitalál valamit, amivel bajba keverhet a főnök előtt.Viszont, ha erre a gondra felhívod a főnök figyelmét, akkor az áskálódónak is jobba a körmére fog nézni, ha van egy kis esze.
2012. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, h elmondod, próbáltál vele jóban lenni, hatékonyan együtt dolgozni, de nem rajtad múlt, te mindent megtettél ezért a célért. Mivel már többször jelezted a vezetőség felé, h gondod van a kollégával és mégsem történt semmi, úgy döntöttél, más helyen kívánod tovább kamatoztatni a szaktudásodat.
2012. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe pont úgy mondanám el, ahogy ide leírtad. De semmikép ne mondj fel!
2012. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
92%

Pontosan így. Nem tudom mit tesz a kollegád, de ha nagyon bunkó, akkor a nevét is megemlítheted.


Nálunk is volt ilyen. Valaki fel akart mondani mert az egyik kollega túlzásba vitte a bunkóságot. Utána jártak, hogy valóban így van e.

Kikérdezték a többi kollegát, ők alátámasztották, hogy valóban volt egy akit kipécézett magának és bunkóskodott vele, aminek hála romlott a munkamorál.


Az lett a vége, hogy bunkó rempült, nekünk meg vissza álltak a nyugodt napok :) Bátran mond meg a főnöködnek.

2012. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem kéred meg a főnököd,hogy más időpontban osszon be,mint azt a kollégád?
2012. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják modernül mobbingnak, egyszerűbben szólva bűnbakképzésnek.


Ha szeretsz egyébként ott dolgozni, akkor sokkal egyszerűbb, ha bemégy a főnökhöz és panaszt teszel a munkatárs miatt. De ha el akarsz menni, akkor feltétlenül mondd el, hogy ki miatt távozol és miért, hogy mások életét ne tehesse tönkre.


Persze, ha valakinek a lieblingje, akkor úgysem fogják kirúgni, bármekkora állat is - volt egypár ilyen munkatársam, de még pszichopata főnököm is! -, akkor te leszel a hibás mindenért, aki távozol, mert arra könnyebb mindent rádobni. Ez a bűnbakképzés.


Az okosok szerint a rosszul működő csoportokat az tartja össze, hogy mindig minden problémáért valakit kineveznek bűnbaknak. Amikor a bűnbak távozik, akkor a következő bűnbaknak kijelölt ember lesz mindenért a hibás -nálatok esetleg az, aki a helyedre jön.

2012. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, én főnök voltam egy munkahelyen, mielőtt eljöttem szülni. Azt mondom, akár férfi, akár nő a főnököd, hogy mondd el neki négyszemközt, hogy van valaki, aki miatt pocsékul érzed magad, és már az is megfordult a fejedben, hogy felmondasz miatta (szépen, kimérten, nehogy balhét csinálj, nem kell a hiszti). A nevét ne mondd el, arra hivatkozva, hogy nem akarod bemártani... Ezután egy normális főnök összehívna mindenkit, és tartana egy csoportos lecseszést ennek az embernek címezve név nélkül (egy jó főnök úgyis tudja, hogy kiről van szó, ezért is felesleges elmondanod). És, ha nem változik ez az egész, akkor keress magadnak egy másik állást, de csak akkor mondj fel, ha van hová menned! Nálunk, ha lett volna egy olyan ember, akire többen panaszkodnak, hogy megbontja a csapatot, hogy utálnak miatta bejárni dolgozni, gondolkozás nélkül felmondtam volna neki, ha megbizonyosodom arról, hogy a szóbeszéd igaz. 34N
2012. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

9: Pontosan ezt tette alsó tagozatos koromban a tanító bácsi. Sokat bántottak, csúfoltak. Szóltam neki, hogy bántanak, azt nem mondtam meg, hogy kicsoda. A következő órán lecseszte az egész osztályt, és megígérte, hogy ha még egyszer valaki piszkál, azonnal osztályfőnökit ad neki. Soha többet nem bántottak.


Ami megy kicsiben, az megy nagyban is, mert a szitu ugyanaz: bűnbakképzés. Egy jó főnök valóban okosan tud fellépni ellene.

2012. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!