Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a főnökömnek...

Hogy mondjam el a főnökömnek ez nem volt "szép" dolog tőle?

Figyelt kérdés

Nem tudom hova írjam a kérdést, ezért ide írom. A főnökömmel viszonylag jó viszonyba vagyunk, tegeződünk, ilyesmik. Otthoni munkát végzek az interneten az ő cégénél, és eddig 25 ezer forintot kaptam havonta kb.

Diák vagyok, és ebből tartom fenn magam (úgyszólván). Azt mondta, a munka nem határidős, így ne törődjek a panaszokkal, mégis, ma elvette tőlem ezt a munkát, és egy jóval kevesebb fizóval járót kapok helyette. Az illető, aki megkapta helyettem nemrég szült, és nyár közepén kilépett, most úgy látszik visszajön.

Hogy mondjam el neki, hogy ez nem épp jól esett, miután végiggürcöltem a félévem, nekem eszembe sem volt kilépni, és ráadásul karácsony előtti időszak van?

Ha nem kapok annyit, amit eddig, nem tudom, hogy fogok kijönni egy hónapban.

Nem akarom megbántani sem, de úgy érzem, visszafokoztak...


2008. nov. 18. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Udvariasan, de határozottan.

Az a baj, hogy sok ember a kirúgástól való félelmében azt is eltűri, ha lábtörlőnek használják. Nem szabad megengedni, hogy a főnökök elvegyék az emberi méltóságot. Én mindig megmondtam, ha nem tetszett valami - nem "győztem" mindig, de sose rúgtak ki, mindig én váltottam egy jobbnak tűnő állásra, és nem nagyon akartak elengedni.

2008. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy lehet udvariasan, de határozottan? Nincs még tapasztalatom benne. Mit kell mondani?
2008. nov. 18. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

igy:

"főnök,szeretnék beszélni veled,van egy pár perced 4szem közt!??.

szóval a munkáról lenne szó.nem igazán érintett jól,hogy egy másikat kaptam,ami ráadásul jóval kevesebbett fizett.most hogy itt van az év vége,ünnepek,nekem azért ez sokat jelent.én kitartottam a munka mellett,és úgy érzem lelkiismeretesen csináltam.mindent megtettem hogy jól alakuljanak a dolgok!most kicsit úgy érzem,hogy ezzel a döntéseddel,hátra léptam egyet,és ez meglehetősen bánt,mind a munka,mind a pénz miatt!vagy esetleg nem vagy megelégedve velem?"

hát én ilyesmire gondoltam.

sok sikert.

2008. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó amit az előttem lévő ember írt, csak annyit szólnék hozzá, hogy szerintem nem éppen jó ha arra hivatkozol hogy te nem mentél el szülni. Mármint, nehogy a szemére hányjuk már annak a csajnak, hogy mert szülni egy gyereket. Remélem érted.
2008. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem állt szándékomban :) Köszi megpróbálom.
2008. nov. 19. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!