Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 évesen érettségivel és...

22 évesen érettségivel és angol felsőfokú nyelvvizsgával milyen karrierre számíthatok?

Figyelt kérdés
19évesen érettségi után úgy gondoltam, hogy elkezdek dolgozni, és saját lábamra állok, mert a családi viszonyok nem voltak olyanok, hogy itthon maradjak, meg anyagilag is így könnyebb lett a családnak. Hamar rájöttem, hogy ez így nem megy, megcsináltam egy vagyonőri vizsgát a félretett pénzemből és őrködni kezdtem. A gond az, hogy minden nagyképűség nélkül, ennél nekem több eszem van. Mit tegyek? Hova forduljak?

2012. aug. 8. 15:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt: én szereztem jó szakmát fősulin, köszi jól vagyok, ne nekem adj tanácsokat.

Másrészt: még jó hogy én vagyok a bunkó csak mert lelket mertem önteni a kérdezőbe.

Harmadrészt: már jópárszor előhozakodtál magaddal, meg a remek képességeddel, nyelvtudásoddal, és hasonlítgatod magad a kérdezőhöz, holott egyértelmű hogy nem vagytok 1 kategória. Ő érettségivel rendelkezik csak, tehát most se nézz kérlek bunkónak de hagyd már magad...Nem hiába ajánlottam a figyelmébe olyan kaliberű munkákat mint a német/angol call center stb. Mert az az ő szintje. Áruld már neked hány olyan ismerősöd van, akinek csak 1 érettségije van, de folyékonyan beszél egy idegen nyelvet? (és most azokat hagyd ki akik szeptembertől már valamelyik egyetemen fognak ülni) mert nekem nincs 1 sem. De lehet én mozgok gázos körökben. Ezért is javasoltam azt amit. Mert az ő "mezőnyében" igen is jobb kategóriába tartozik. Szerintem ha te beadnád egy ilyen állásra a jelentkezésedet jó eséllyel elutasítanának, mert majd hülyék lesznek fizetni egy csomó pénzt ha találnak rá olyan akinek csak 1 érettségije van. Nagyjából ezt akartam kihozni az egészből már elejétől fogva, dehát te csak magadat tudod isteníteni hogy milyen tökéletes vagy. Tudod vannak kategóriák. Nem csak a magadfajta meg az utcaseprő kategória. De tudom most is bunkó vagyok, meg álomvilágban élek, ezért nem is kell hogy válaszolj inkább, látom nem értjük meg egymást. Minden jót és további sikeres állásvadászatot!

2012. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a heves érveléseket. Kedves előttem szóló, veled egyet értek, legalábbis részben. Én is többnek érzem magam az utcaseprőnél, és csak azért nem a Bsc diploma előtt járok fél évvel, mert buta vagyok, csak épp a világnézetem volt beszűkült annak idején. Úgy gondoltam, hogy majd nekem az érettségim meg a nyelvtudásom itt mennyi mindenre elég lehet. (És itt kell igazat adnom vitapartnerednek.) Nem az, kell munkatapasztalat, meg életkor. Mert 19 évesen igenis tacskónak számítottam bármely munkakörben. Kivéve persze diákmunka, de ugye az is kiesett érettségi végeztével. A magyar valóság az, érettségi után tanulj tovább, vagy hagyd el nagyon hamar az országot. Most vagy visszamegyek vagyonőrnek, a sok 8 általánost végzett közé (ide azért beszúrnám, hogy sok értelmesebb közte mint jó pár diplomás), vagy keresek valami gyári munkát itt Pest környékén. Májusban nyomok egy fizika érettségit, aztán irány a Műszaki Egyetem valamelyik kara, igazából 3 közül lesz valamelyik. Ha pedig egyik se, akkor jöhet a B verzió, nagy bőrönd és egy repjegy London fele. És még egyszer köszi mindenkinek a kommenteket, és a vitázóknak is a heves érdekvédelmemet.
2012. aug. 15. 01:40
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Én vagyok az, akit itt ennyire lefikáznak, mert megírtam a magyar valóságot.

Nem állítottam, hogy értéktelen ember vagy, mert nincs diplomád, ez a szavaim durva kiforgatása.

De!

Sajnos ma már hatalmas túlkínálat van diplomásból. Szóval hiba azt gondolni, hogy nem vesz fel egy diplomást, mert akkor sokat kell fizetni. Bruttó 108.000 Ft a diplomás minimálbér, és hidd el, hogy ezer olyan embert talál, aki ennyiért elvállalja. Ismerősöm mondta, hogy az ilyen call centeres állásokra 800-900 db jelentkező van!!! Gondolhatod, hogy akkor inkább egy olyat vesz fel, akinek van diplomája, és szakmai tapasztalata, ha elvállalja 100.000 Ft-ért, márpedig a 900 db jelentkező közt akad olyan bőven.

A sorok közt tudni kell olvasni: feltétel: érettségi, diploma: előny. Nos ez azt jelenti, hogy kell a diploma, de nem akarnak annyit fizetni...

Én nem érzem magam rosszindulatúnak, csak éppen leírtam, hogy mire számíts.

És igen, én is ismerek olyat, aki ilyen állást tölt be érettségivel. Mert ismerős benyomta. Az utcáról nem vesznek fel, az biztos.

Próbálj ismerettséget szerezni, mert anélkül nem megy. És itt nem is a diploma számít, mert tudom én, hogy ezt a munkát bárki meg tudja tanulni. De van olyan ismerősöm, aki diplomával, nyelvtudással, szakmai tapasztalattal 2 éve munkát keres...

Ettől függetlenül én sok sikert kívánok neked, csak ne legyenek túl nagy elvárásaid. Ha beírod a bruttó 100.at bérigénynek, még az is lehet, hogy behívnak valahova interjúra.

2012. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!