Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 évesen érettségivel és...

22 évesen érettségivel és angol felsőfokú nyelvvizsgával milyen karrierre számíthatok?

Figyelt kérdés
19évesen érettségi után úgy gondoltam, hogy elkezdek dolgozni, és saját lábamra állok, mert a családi viszonyok nem voltak olyanok, hogy itthon maradjak, meg anyagilag is így könnyebb lett a családnak. Hamar rájöttem, hogy ez így nem megy, megcsináltam egy vagyonőri vizsgát a félretett pénzemből és őrködni kezdtem. A gond az, hogy minden nagyképűség nélkül, ennél nekem több eszem van. Mit tegyek? Hova forduljak?

2012. aug. 8. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tegyél le egy olyan szakmát ami érdekel és tudsz benne érvényesülni.
2012. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Supportozni el tudnál menni,a fizu is jobb, valamint a nyelvet is tudod gyakorolni, bájdövéj a legjobb lenne mondjuk levelezőn csinálni egy diplomát:)
2012. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak a neten adminisztratív állások meghírdetve amihez nem kell különösebb végzettség, de nyelvtudás annál inkább. Vannak pl angol nyelvű call centerek is ami nem olyan mint a magyarnál, hogy idegenekre kell rátukmálni dolgokat. (Ez csak egy pl. volt)...keress valami ilyet, aztán próbálj meg levelezőn letenni egy fősulit ami érdekel :)
2012. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

"Vannak a neten adminisztratív állások meghírdetve amihez nem kell különösebb végzettség"


Mégis linkelj már be nekem egy ilyen légy szíves, mert én angol felsőfokú nyelvtudással, pénzügyes diplomával, több éves munkatapasztalattal nem tudok elhelyezkedni.

Téves a felfogás, manapság már mindenki tud angolul. A nyelvtudás nem előny, hanem alapkövetelmény már manapság egy diplomás munkakörben.

2012. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Parancsolj..ezeknél az állásoknál pl szó sincs diplomáról viszont kell a jó nyelvismeret.

Elhiszem neked amit írsz, hogy nem tudsz elhelyezkedni, de azért nem kéne azt állítani hogy nem lehet diploma nélkül kiváló nyelvtudással mégcsak potenciális állást sem találni! A kérdező nyugodtan rákereshet ehhez hasonló állásokra, max nem ő lesz a kiválasztott, de megpróbálni meg lehet, én csak segíteni akartam hogy ne rohanjon egyből a gépsor mellé mert nincs diplomája. Ennyi. Neked pedig sok sikert és kitartást!

2012. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hát megpróbálom ezt is, bár ez annyira nem az én világon, de hátha
2012. aug. 9. 02:29
 7/13 anonim ***** válasza:
rendszer téged is befog őrölni majd apró cafatokra szed. ez magyarország
2012. aug. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok, örülök, hogy a válaszom nektek 0 %-ban hasznos. Ezek szerint nem vagytok tisztában a realitásokkal. Elolvastam a hirdetéseket. Először is az egyiknél ott van, hogy hasonló munkakörben szerzett tapasztalat. Jó, persze meg lehet próbálni, de a 2000 jelentkező közt lesz olyan, aki tud angolul, és van tapasztalata is.

És a sorok közt tudni kell olvasni. Ha azt írja, hogy a jelentkezésnél előnyt jelent, akkor az azt jelenti, hogy nem előny, hanem alapkövetelmény!!!

2012. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Ma 16.58

Áruld már el mit kell pattogni? Sajnálatos hogy te nem tudsz elhelyezkedni a végzettségeddel, meg a tapasztalatoddal, de azért nem kéne mással bunkónak lenni. Jóhogynem már azt mondod ha neked nem sikerült mindenki más kösse fel magát nem?? A hirdetés meg csak pl. volt a sok közül, és igen ahogy írtad meg lehet próbálni. Senki nem is azt mondta hogy majd 100% hogy összejön, de ha nem is próbálkozik akkor hogy legyen szerencséje?! Hm?? vagy ha neked nem volt másnak se legyen. Kedves vagy! De ha már annyira leszóld mások ötletét akkor halljuk a tiedet! ja hogy az nincs mert te csak oltogatni tudsz, jó szándékkal máshoz szólni nem.

2012. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a bunkóságról szól, hanem a realitásokról. Csupán érettségivel, felsőfokú szakirányú végzettség, tapasztalat nélkül nem lehet jó állást kifogni. Ez nem csak velem történik így, hanem mindenki mással.

Akinek 8 elemije van, és nem beszél nyelveket, az ringatja csak magát olyan tévképzetekben, hogy egy jó nyelvtudással álomállást lehet kapni. Nem igaz. Manapság már a takarítónőnek is kell az érettségi. A nyelvtudás pedig önmagában kevés a munka elvégzéséhez.

Tanulj egy jó szakmát, szerezz ismerősöket.

Én 4 hónapja keresek állást, angol felsőfok, spanyol középfok, szakirányú diploma, szakirányú tapasztalat. A fejvadászok el vannak ájulva az önéletrajzomtól. Állásinterjún mégsem voltam még az elmúlt 4 hónapban, pedig számos helyre pályáztam.

Persze, próbálkozni azt lehet. Talán az ezredik majd összejön.

Nekem mi ötletem van? Semmilyen. De legalább tudom, hogy mi a magyar valóság.

És szerintem én ezzel nem voltam bunkó, te ellenben igen, ha így osztod az észt másoknak. Kedves előző.

4.

2012. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!