Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeznél olyan állásra,...

Jelentkeznél olyan állásra, amitől tartasz hogy hogyan tudnál teljesíteni?

Figyelt kérdés

Friss diplomás vagyok, munka terén csak olyan tapasztalatom van, amihez nem kellett túl sok sütnivaló.

Most megtetszett egy állás, de ennél nagyon a topon kellene lenni, nem tudom képes vagyok-e rá.

Volt már veletek hasonló?


2012. júl. 23. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha megvan hozzá a végzettséged.
2012. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem veszíthetsz azzal ha megpróbálod
2012. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelentkeznék. Miért ne tanulnál bele? Veszíteni való nincs, max kirúgnak és akkor majd keresel másik állást. De ugyanannyi esélyed van arra, hogy igenis sikerül, mint arra, hogy nem sikerül. Tudod, aki nem játszik az nem is nyer.
2012. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

próbáld csak meg szerintem is...

Általában a jobb helyeken egyébként a pályakezdőket nem dobják be a mélyvizbe, hanem rábízzák egy idősebb kollégára, aki bevezeti a fiatalabbat a szakmába egy pár hétig. Tehát úgyis nagyon olyan lenne az elején, mintha gyakornok lennél, csak ezért majd már kapsz fizetést is, de ugyanúgy lesz egy tanulási időszak.

Első körben csak pályázd meg az állást. Ha megkapod az már eleve jó, mert azt jelzi, hogy a vezető lát benned valamit az életrajzod meg az interjú alapján...

Ha nem érzed magad elég felkészültnek, de mindenképp akarod és szerinted megkapnád, akkor pedig készülj fel... Olvass a szakterületnek megfelelő irodalmakat, beszélgess olyanokkal, akik ilyen területen dolgoznak stb... Ha ez álmaid munkája akkor tegyél érte, hogy ténylegesen a tiéd legyen...

2012. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer úgyis muszáj beleugrani a mély vízbe, és vállalni az ezzel járó felelősséget is.

Ha nem akarod, minek végeztél egyetemet vagy főiskolát?

Nyugi, ez csak a kezdeti félelem, ami természetes, és mindenkiben benne van. :)

Persze, hogy vállald el a munkát, ha megkapod! Majd beletanulsz. Senki sem úgy született, hogy tud mindent.

2012. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Antimod ***** válasza:
100%

Én sem voltam biztos benne, mikor a mostani állásomra jelentkeztem. Aztán időközben kiderült, hogy van, amiben sokkal jobb vagyok, mint kell, van, amiben kevésbé. Utóbbinál igyekszem fejleszteni a tudásomat.

Én azt látom, hogy nagyon sok állásnál egyáltalán nincsenek különleges képességű emberek. Ki ebben, ki abban jobb, a többi, a számukra nem annyira "fekvő" feladatot pedig ellátják egy alapszinten.

2012. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a munkáltató is tudja, hogy ha friss diplomás vagy, akkor nincs mögötted sok évnyi tapasztalat.

Az önéletrajzodból úgyis tudják, mit csináltál eddig.

Ha felvesznek, azért teszik, mert alkalmasnak találnak a munkára. Ha ők annak találnak, akkor te is tartsd magad annak.

(Persze ha CV-ben túl sokat lódítottál, akkor más a helyzet :))

2012. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, azt hiszem csak kellett egy kis megerősítő löket:) Köszi nektek!
2012. júl. 23. 12:45
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hiszen mindenhol van betanulási idő. Ahol meg nem akarnak betanítani, úgysem vesznek fel pályakezdőt. Egyébként tapasztalatom szerint általában a munka leírása sokkal bonyolultabb, mint a munka maga, a legtöbbet akár diploma nélkül is meg lehetne tanulni. Mi a végzettséged?
2012. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Angol irodalmat tanultam az egyetemen, most meg logisztikai menedzser vagyok. Amikor a céghez kerültem, azt sem tudtam, mi az a logisztika. Pár hét alatt átláttam, megértettem, beletanultam. Veszítenivalód nincs, ha úgy gondolják, hogy a feladat meghaladná a képességeidet, úgysem vesznek fel. Ha meg csak más, mint amilyet eddig csináltál, ugyanúgy megtanulod, mint a többit.
2012. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!