Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TESCO-s állásinterjún terhessé...

TESCO-s állásinterjún terhességi tesztet kérnek a nőktől?

Figyelt kérdés
Egyik 36 éves nő ismerősöm a a TESCO-ba volt állásinterjún, minimálbéres árufeltöltő állásra jelentkezett. Terhességi tesztet csináltattak vele, és így felvették mert negatív. Több ismerősm is dolgozik itt a Pápai TESCO-ba és van aki 7 éve itt van de nem véglegesítik, hanem 3 havonta megújítják a szerződését, persze 3 havonta mindig terhességi teszt, ha valakinél
2012. ápr. 28. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezek az infók honnan vannak, de ez teljesen ellentétes a cég HR politikájával szemben. Ilyet egyetlenegy létező, Magyarországon bejegyzett cég hivatalos keretek közt nem kérhet. 3 hónapos szerződés Tesconál nagyon ritka, én még nem találkoztam ilyen dolgozóval. Az általad leírtak irreális dolgok. De ha mégis léteznek, akkor a cégnél elérhető a név nélküli bejelentés a dolgozók számára a "probléma vonalon". 3 hónap után, azaz a próbaidő lejárta után vagy határozatlan lesz a szerződés, vagy közös megegyezéssel felbontják. Határozott idejű szerződésnél elképzelhetetlen hogy 7éven át valaki szerződését 3 havonta megújítják. Kiváncsi lennék hogy a kérdésben szereplő emberek alkalmazásban vannak-e a cégnél, mert nagyon gyakran érdekesebbnél érdekesebb "meséket" találnak ki a felháborodott "volt" dolgozók. Állásinterjún szó sem esik az egészségügyi vonalról.
2012. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellékesen megemlítem, hogy ilyet nem lehet tenni ugyanis max. azt hiszem 5X lehet meghosszabbítani a határozott idejű szerződést.
2012. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!