Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkahelyre vennének...

Milyen munkahelyre vennének fel elsőéves egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem,de szerintem csak fizetősre vennének fel,de nem akarom a 300 000 Ft-os tandíjamat anyuék nyakába varrni,mindenképp dolgozni szeretnék valahol legalább első félévben,a 2.félévre pedig igyekeznék,hogy átvegyenek államira.

Hol tudnék elhelyezkedni,ahol havi min. 75000 nettót kapnék,úgy,hogy heti 20 órát dolgoznék?


Van ilyen hely?


2012. ápr. 7. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségivel rendes állásba sem keresnél sokkal többet nem hogy 20 órába . Meg azért az sem olyan egyszerű hogy átvegyenek államira.
2012. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti 20 órában a nettó 75, az egy nettó 150-es állásnak felel meg ha napi 8 órát dolgoznál.


ÉRETTSÉGIVEL, NULLA MUNKATAPASZTALATTAL ILYET SEHOL SEM FOGSZ TALÁLNI!


Diákmunkával kb. az általad írt összeg FELÉT lehet megkeresni.


Államira nagyon nehéz átkerülni már most is, jövőre ez sokkal-sokkal nehezebb lesz, mert többen akarnak majd átkerülni ugyebár.

2012. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdesz dolgozni, akkor nem kerülsz át államira soha.


A megoldás a következő: feláldozol egy évet, azalatt akár dolgozol, de főleg felkészülsz szintemelő érettségire, nyelvvizsgára, vagy elmész valamilyen felsőfokú szakképzésre, bármire ami pluszpontokat eredményez. És jövőre kezded csak el az egyetemet.

2012. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzilKa ***** válasza:
100%

pl. tesco pénztárosként, heti 25 órában (péntek-szombat-vasárnap) elképzelhetőnek tartom, hogy a vasárnapi és éjszakai (!) pótlékokkal együtt összejönne valami ilyesmi összeg (10 évvel ezelőtt én 60ezer körül kaptam az ilyen munkára), viszont az ilyen munka van annyira leterhelő, hogy mellette nem lesz annyi időd és energiád, hogy olyan jól tanulj, hogy átkerülhess később államira.


Akkor már inkább tényleg úgy lenne jobb, ha egy tanévet csak munkával töltenél el, a kereseted meg félreteszed a következő tanévre...

2012. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Attól is függ, hogy mit tanulsz, mert vannak helyek ahol már egyetemistaként felvesznek a szakmádba dolgozni, bár ez ritka. Az se mindegy, hogy hol keresed...Budapesten még némi esélyed melót találni, vidéken már eléggé nehézkes. Egyébként így első sorban diákszövetkezeti munkát tudnál jó esélyjel találni, de annak Budapesten az órabére max 700-800 Ft, vidéken az 500-nak is örülhetsz.

Egyébként fizetősről átkerülni államira egy olyan dolog ami leginkább csak elméletben létezik...máshogy fogalmazva: még nem hallottam olyanról, akit átvettek volna! Pedig egyetemistaként sok embert ismerek, aki erre hajt. Szóval marhára nehéz, szinte lehetetlen, főleg ha dolgozol is mellette akkor fizikai képtelenség!

2012. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Át lehet kerülni azzal nincsen gond, csak nálunk pl 4.8 as átlag kell hozzá...az már kétséges hogy ez mennyire jön össze, én is 2 melót tolok egyszerre egyetem mellett, havi 190 órákat dolgozok, de most bevezették a 16% os sarcot így az eddigi 100-120 000ből attól függ hogy pontosan mennyit mentem mert sok zh + vizsga miatt nem mindig tudtam ennyit, most -16 ropi minimum /hónap, igazából a béred attól függ hogy milyen képességeid vannak, ha nagyon jól beszélsz angolul akkor 800 pesten, ha tudsz programozni akkor 1200-2000 is lehet az órabéred, b verzió a diákhitel sokan belebuknak de azok eléggé hülyék, mert 5000 ftonként akarják törleszteni, és csodálkoznak hogy nem csökken az adósságuk, heti 20 óra eléggé kevés nem fogsz ennyit keresni vele az tuti, kivéve a már fent említett esetekben:/
2012. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én harmadéves villamormérnökként, programozói állásban már keresek ennyit, de ez elég soknak számít, sokkal jobb ötlet, ha tényleg inkább előtte egy évig csak dolgozok és gyűjtöd a pénzt, vagy diákhitel. De tényleg csak akkor vágj ebbe bele, ha biztos vagy benne, hogy menni fog az egyetem, mert ha 1-2 év után kiderül, hogy túl nehéz vagy nem tetszik, akkor ottmaradsz pénz és tudás nélkül, annál nagyobb gáz nincs.
2012. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!