Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvesznek egy munkahelyre,...

Ha felvesznek egy munkahelyre, akkor onnan hogy tudok kilépni?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy életem első teljes munkaidős állását keresem. Van egy "álomállás", de oda még nem hívtak be, viszont egy másik helyre már behívtak interjúzni péntekre. Szeretnék minél hamarabb munkába állni, de azt megtehetem, hogy ha találok jobb állást, akkor felmondok és megyek a másik helyre? Próbaidőnél gondolom, hogy lehet így, na de ha már leszerződtünk?


Sokan keresnek folyamatosan állást munka mellett is, én is valami ilyesmit szeretnék. Mire kell majd figyelnem?


Tudom, nem szép dolog a munkáltatóval szemben, de nekem is élni kell valamiből, és ha máshol jobb körülményeket kínálnak, akkor szerintem mindenki elfogadná.


2012. febr. 1. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbaidö nagyrészt 3 hónap ezalatt mindkét fél elállhat a szerzödéstöl és felmondhat azonnal semmi gond nélkül.


Próbaidö után ha a szerzödésben mást nem írnak bele akkor vagy azonnalival mondhatsz fel, de ezt meg kell indokolnod, pl nem fizettek bért stb...ha hamisak az indokok téged csúnyán megbüntetnek. Vagy felmondhatsz közös megegyezéssel, ekkor oda mész a fönöködhöz megbeszélitek majd leírod, hogy kéred közös megegyezést stb... Ekkor ha rendes a fönök akkor rögtön elenged. Ha nem akkor lesz 1 hónap felmondási idö.


Èn csak úgy keresnék munkát munka mellett, hogy a felvételi beszélgetésnél bemondanám az 1 hónap felmondási idöt. Miért? Mert korrektnek éreznek az új helyen, hogy ahogy azt kell lezárod a munkahelyedet és jössz hozzájuk.

2012. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!