Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagos képességekkel miért...

Átlagos képességekkel miért nem lehet boldogulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Minden országban vannak olyan emberek, akiknek nincs érzékük és pénzük ahhoz, hogy saját vállalkozást indítsanak, esetleg olyan szakmájuk van, amiben nem is lehet vállalkozni, nem atomtudós képességűek, viszont nagyon jól tudnak dolgozni, jók a szakmájukban, de több nincs bennük.

Ma Magyaroszágon olyan a helyzet és a gondolkodás, hogy aki ilyen, annak nem jár normális élet, az ilyen ember annyit sem érdemel, hogy tisztességesen megéljen a munkájából. Magyarországon csak az ügyeskedő, a kalmár szellemmel megáldott, a jól helyezkedő AZ EMBER, a többi meg az ő kiszolgálásukra teremtett félállat, akinek elég odalökni egy darab száraz kenyeret...


Külföldön miért nincs ez, ott miért tud egy bolti eladó, egy wc-s néni, egy utcaseprő is boldogulni, megélni, félretenni, évente nyaralni?


Én szeretem Magyarországot, nem akarok innen elköltözni, de három OKJ szakmám van és még munkát se találok vele, és ez nem mehet így a végtelenségig.


2012. márc. 14. 19:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" "Külföldön miért nincs ez, ott miért tud egy bolti eladó, egy wc-s néni, egy utcaseprő is boldogulni, megélni, félretenni, évente nyaralni?"


Ez irdatlan nagy baromság. Ezek a szakmák ott sincsenek megfizetve, nem tudom honnan gondolod..."


Ez érdekes felvetés, mert wc takarításból igen is el lehet menni nyaralni évente 2x 3x, autót venni, saját lakást bérelni! A saját lakáshoz fontos azért a két fő, azaz egy pár! az aldi, tesco munkahelyek a legjobbak szakma nélkül, aldi-ben értékelik a kitartó munkást, 50% kedvezmény az élelmiszerből, 5 év után 2-2500 euróig is el lehet jutni, majd 7-8év után akár 3500-4000, és keleti államplogár, szlovák, magyar! Csak nehéz bekerülni!


"És nyugaton is folyamatos a tüntetés, mondván hogy nem tudnak megélni és a keletiek elveszik a munkát."


A keletiek nem veszik el a munkát, mert azokat a munkákat nem hajlandóak elvégezni amit a keletiek elvégeznek, tisztelet a kivételnek! Ez csak kifogás! Példa erre a mcdonalds, az ír 10 munkavállalóból 10 3napig bírta, majd otthagyta, de közbe megy tüntetni, hogy elvesszük a munkát, amíg a munkahelyen volt fintorog, lusta, persze most már a válság idején rákényszerültek, de még válság idején is egy ír maradt bent a munkahelyen!


"Azt viszont tudom, hogy Nyugat-Európában ezt az életszínvonalat bármelyik gyári munkás megengedheti magának. Nem a vendégmunkásokról beszélek, az más tészta."


Miért más tészta? Nem egyszer szembesültem azzal, hogy a keleti több fizetést kap mint a helyi állampolgár, vagy azonosat (éttermi, bolti eladó), mert azt értékelik aki megtesz mindent és lelkes, és gyors! A minimálbér az minimálbér, minden európai állampolgárt ugyanazok a jogok illetik meg munkavállalásnál mint a helyi állampolgárt!


Az pedig tévhit, amit a híradókban hangoztatnak és sok felhívásban, hogy drága az élet kint! A gáz fele annyiba kerül, a villany fele annyiba, víz díj nincs! Internet ami fejletlenebb, az drágább, ennek is megvan az oka, mert inkább megveszik a CD-t DVD-t a boltban, mert olcsó így nincs igény letöltésekre annyira! Élelmiszer, ruházat szintén olcsóbb!

2012. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt, bár a leírásban kiderül, hogy Írországról beszéltem!
2012. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!